Share

بهادر چراغی، فرمانده یگان‌ حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه خبر داده که از ابتدای سال جاری خورشیدی تاکنون ۱۰۸ شکارچی غیرمجاز در این استان بازداشت شده‌اند.

Shekar

بهادر چراغی به خبرگزاری تسنیم گفته که شمار پرونده‌های شکار غیرمجاز در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

در نیمه نخست سال گذشته نیز ۱۵۳ شکارچی غیرمجاز در استان کرمانشاه بازداشت شده بودند. در جریان این بازداشت‌ها بیش از ۳۹۶۱ قطعه انواع آبزیان، ۵۶ قطعه انواع پرنده‌ (کبک، دراج، تیهو، کبوتر و‌…) ‌و هشت مورد ‌پستاندار ‌(خرس، پازن، رودک، خرگوش، تشی و گراز) از متخلفان کشف و ضبط شده بود.

چهار ماهه نخست سال گذشته ۶۵ پرونده در مورد شکار غیرمجاز گونه‌های جانوری در استان کرمان تشکیل شده بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۸۲ پرونده افزایش یافته است.

به گفته فرمانده یگان‌ حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در چهار ماهه نخست سال جاری «۴۶۲ قطعه از انواع پرندگان توسط شکارچیان غیرمجاز ربوده شده که بیشتر پرند‌گانی شامل کبک، کبوتر و ۱۳ رأس از انواع پستانداران مانند آهو، بز‌ وحشی، گراز و خرگوش را شامل می‌شود.»

مقامات سازمان حفاظت محیط زیست ایران می‌گویند که این سازمان برای فعالیت‌های فرهنگی و جلوگیری از شکار غیرمجاز، ابزار و منابع انسانی کافی را در اختیار ندارد.

چراغی همچنین در مورد آتش‌سوزی‌هایی که از ابتدای امسال در جنگل‌ها و مراتع استان کرمانشاه رخ داده، گفت که در چهار ماهه نخست سال جاری ۱۰ مورد آتش‌سوزی رخ داده که ۶۴ هکتار از محیط زیست استان در این آتش‌سوزی‌ها از بین رفته‌ است.

شمار آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها و مراتع ایران در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافته است.

Share