Share

احمدی منتظری، فرزند آیت‌الله حسین‌علی منتظری، مرجع فقید شیعه هشدار داد که «خطر جانی و معلولیت» نرگس محمدی، زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

نرگس محمدی ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از بار‌ها تهدید و احضار بازداشت شد.

نرگس محمدی ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از بار‌ها تهدید و احضار بازداشت شد.

به گزارش سایت ملی مذهبی، منتظری با انتشار بیانیه‌ای از مسئولان جمهوری اسلامی خواست تا پیش از آن‌که برای این زندانی سیاسی «فاجعه‌ای» اتفاق افتد، او را از زندان آزاد کنند.

نرگس محمدی که نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و عضو کارزار لغو گام به گام اعدام و کانون شهروندی است ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از بار‌ها تهدید و احضار، با مراجعه نیروهای امنیتی به منزل شخصی‌اش بازداشت و برای سپری کردن محکومیت شش ساله راهی زندان اوین شد.

این زندانی سیاسی در حالی که به دلیل فلج عضلانی به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود، روز یکشنبه ۱۱ مرداد به‌رغم نظر پزشکان به زندان اوین بازگردانده شد.

به گفته منتظری، اگر در زندان مشکلی برای نرگس محمدی پیش بیاید باعث «ننگ و نفرین ابدی‌ است» و «تمامی مسئولان نظام مقصرند و علاوه بر پاسخ‌گویی در محضرعدل الهی باید در برابر ملت پاسخگو باشند.»

محمدی به دو بیماری سخت «آمبولی ریه» و «فلج عضلانی» مبتلا است که در شرایط دشوار زندان این بیماری‌ها شدت یافته‌اند.

نرگس محمدی، قرار است به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری دوباره محاکمه شود. دادگاه او قرار بود دوشنبه ۱۵ تیرماه برگزار شود که این اتفاق نیفتاد. درباره دلایل تعویق زمان محاکمه و تاریخ بعدی دادرسی هنوز چیزی اعلام نشده است.

Share