Share

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان «یونسکو» را یکی از جریان‌های «جبهه معارض فرهنگی انقلاب» دانست و ادعا کرد که آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خواستار توقف برخی فعالیت‌های آن سازمان در ایران شده است.

UNESCO SYMBOL

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمدحسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران از وجود بیش از پنج‌هزار مهدکودک وابسته به یونسکو در ایران خبر داد و افزود: «یونسکو با هدف آموزش کودکان مهدکودک‌هایی را نیز در ایران، هم‌زمان با دولت هفتم و هشتم سیدمحمد خاتمی تأسیس کرد و امروز در سه استان کشور تعداد زیادی از این مهدکودک‌های وابسته به یونسکو با هزینه‌ای حدود ۷۰ میلیون دلار در سال اداره می‌شود.»

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد که به‌طور خلاصه یونسکو (UNESCO) نامیده می‌شود، یکی از سازمان‌های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد است که در سال ۱۹۴۵ تشکیل شد. هدف این سازمان کمک به صلح و امنیت در جهان از راه همکاری بین‌المللی در زمینه‌های آموزشی و علمی و فرهنگی و تربیتی به‌منظور افزایش احترام به عدالت و قانون‌مداری و حقوق بشر، بر پایه منشور سازمان ملل است. ۱۹۵ کشور از جمله ایران عضو یونسکو هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران همچنین به فعالیت‌های یونسکو در ایران در زمینه آموزش زنان، از جمله تنظیم خانواده و بهداشت خانواده اشاره کرد و گفت که با توجه به تأکید رهبر ایران بر اتمام این آموزش‌ها هنوز برخی از آن‌ها در حال انجام است.

اشاره معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران به سخنان علی خامنه‌ای در انتقاد از سیاست‌های کنترل جمعیت است. رهبر جمهوری اسلامی ایران روز سوم مردادماه سال ۹۱ خواستار «تجدیدنظر در سیاست کنترل جمعیت» ایران شد و گفت: «در اوایل دهه ۷۰ اجرای این سیاست بنا بر مصالحی، صحیح بود، اما ادامه آن در سال‌های بعد خطا بود.» پس از این سخنان سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری در ایران تدوین شد. از جمله اقداماتی که صورت گرفته می‌توان به حذف درس تنظیم خانواده از برنامه درسی دانشجویان ایران و اضافه شدن درسی با عنوان شکوه همسرداری به جای آن یاد کرد.

بیشتر بخوانید: افزایش جمعیت و رؤیای بازگشت به دهه ۶۰

محمدحسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

محمدحسین نجات

محمدحسین نجات همچنین در سخنان خود رسانه‌های گروهی خارج از ایران، دولت‌ها و مجامع بین‌المللی و نهادهایی که به گفته او علیه ایران در دنیا فعالیت می‌کنند، تشکل‌ها و نهادهای غیردولتی مرتبط با جریان‌های فرهنگی داخل ایران، مانند یونسکو را از جمله «جریان‌های خارجی جبهه فرهنگی معارض ایران» دانست.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران هنر را یکی از ابزارهای «جبهه فرهنگی معارض» در داخل ایران دانست و تئاتر، سینما، انیمیشن و سایر هنرهای نمایشی را ابزارهایی دانست که فرهنگ غرب را منتقل می‌کند.

به گفته محمدحسین نجات مراکز آموزشی از جمله مدارس، دانشگاه‌ها، مؤسسات و آموزشگاه‌های خصوصی و مهدکودک‌ها نیز جزء ابزارهای «جبهه فرهنگی معارض در کشور» هستند. او همچنین آموزش موسیقی و رقص در مهدکودک را ازجمله اثرات مخرب فعالیت‌های «جبهه فرهنگی معارض در کشور» دانست.

پیش‌تر مسئولان سازمان بهزیستی ایران در مورد برنامه‌های آموزشی مهدهای کودک اعلام کرده بودند که مهدها حق آموزش رقص و آواز به کودکان را ندارند و با مهدهای متخلف برخورد شدیدی خواهد شد.

در همین زمینه:

نماینده مجلس نهم: نیازی به مهدکودک‌ها نداریم

افزایش صدور مجوز راه‌اندازی مهدکودک به هیئت‌های مذهبی

Share