Share

سرهنگ ابراهیم حسینی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان از کشته شدن پنج عضو بسیج در منطقه شاهو کامیاران در درگیری با نیروهای حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) خبر داد. پژاک می‌گوید افراد بیشتری کشته شده‌اند.

نیروهای حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)

نیروهای حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) ابراهیم حسینی گفت این درگیری شامگاه سه‌شنبه ۲۰ مرداد / ۱۱ اوت روی داده و در طی آن پنج تن از بسیجیان به نام‌های پیمان ویسی، زانیار صحرایی، غلام رحمانی، میلاد درخشان و آرش نصیری کشته شده‌اند.

هر پنج بسیجی از افراد بومی کامیاران بودند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: «پژاک با این اقدام کور، انتقام از دست دادن مقر اصلی خود در مرز را از نیروهای بسیجی گرفت.»

به‌گفته حسینی، مقر پژاک در نوار مرزی شمال غرب ایران قرار داشت و به‌رغم چند بار هشدار برای تخلیه آن، پژاک اقدامی نکرد که در نهایت طی عملیاتی این مقر به تصرف نیروهای جمهوری اسلامی در آمد.

سایت «فرات‌نیوز» نزدیک به حزب حیات کردستان (پژاک) نیز از این درگیری‌ها خبر داده و به‌نقل از «یک منبع آگاه» نوشته است در این درگیری نیروی سپاه پاسداران ۷۰ نفره  بوده و تعداد زیادی از آن‌ها کشته شده‌اند.

همچنین گفته شده که دولت ایران و رسانه‌های دولتی آمار واقعی کشته‌شدگان را اعلام نمی‌کنند. به‌گفته این منبع، آمار واقعی کشته‌شدگان بیش از این‌هاست و در میان آن‌ها افراد غیرکامیارانی نیز وجود دارند.

اجساد پنج بسیجی کشته‌شده عصر امروز چهارشنبه ۲۱ مرداد / ۱۲ اوت در کامیاران تشییع شد.

Share