Share

حشمت‌الله طبرزدی، فعال سیاسی و دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران که پس از تحمل پنج سال زندان روز سه سه شنبه نهم تیرماه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، به دستور دادگاه انقلاب تهران از کشور ممنوع‌الخروج شده است.

حشمت‌الله طبرزدی

حشمت‌الله طبرزدی در دهه ۱۳۶۰ از اعضای دفتر تحکیم وحدت بود. در آن سال‌ها او در نشریاتی چون «پیام دانشجو» از دیدگاه‌های رهبر جمهوری اسلامی حمایت می‌کرد و  در جبهه هواداران سرسخت آیت‌الله علی خامنه‌ای بود. طبرزدی اما به مرور و در ابتدای دهه هفتاد ابتدا نسبت به فساد گسترده مالی موجود در دستگاه‌های اجرایی شروع به اعتراض کرد و سپس در سال‌های پایانی دهه هفتاد به صف مخالفان جدی حکومت جمهوری اسلامی پیوست.
حشمت‌الله طبرزدی در گفت‌وگو با رادیو زمانه می‌گوید که قصد دارد موضوع ممنوع‌الخروجی خود را پیگیری و در صورت لزوم حتی «از طریق ارجاع پرونده به مجامع حقوقی و بین‌المللی، علیه رژیم جمهوری اسلامی» اقدام کند.
طبرزدی همچنین در این گفت‌وگوی رادیویی از قصد خود برای از سر گرفتن انتشار نشریه‌ی «پیام دانشجو» و مراجعه به  وزارت ارشاد سخن گفته و می‌گوید: «تصمیم دارم برای شرکت در انتخابات مجلس شورای ملی نام‌نویسی کنم.»
گفت‌وگوی رادیو زمانه با حشمت‌الله طبرزدی را بشنوید:

در همین زمینه:

طبرزدی: هدف دلواپسان بلند‌پروازانه و صدور انقلاب است

 

Share