Share

جمعی از نمایندگان مجلس ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، از او خواستند با ادامه سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، وزارت دفاع و وزارت خارجه ایران زیر نظر او گروه‌های فلسطینی را مسلح کنند.

majles

به گزارش خبرگزاری فارس، این نامه در جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۲۷ مرداد / ۱۸ اوت مجلس به امضای بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان رسیده و امضای آن ادامه دارد.

این نمایندگان در نامه خود به روحانی از سخنان او در حمایت از آن‌چه در جمهوری اسلامی «جریان مقاومت در منطقه» خوانده می‌شود حمایت کرده و همچنین نظر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر این‌که کرانه باختری رود اردن باید مسلح شود را یادآوری کرده‌اند.

آن‌ها همچنین تأکید روز گذشته علی خامنه‌ای مبنی بر این‌که «هر کسی اسرائیل را بکوبد مورد حمایت ما قرار می‌گیرد» را برجسته کرده و گفته‌اند وزارت دفاع و وزارت امور خارجه ایران «زیر نظر مستقیم» حسن روحانی تلاش کنند تا در آینده فلسطینی‌ها در خاورمیانه بتوانند همچون غزه «عمق راهبردی» اسرائیل را هدف «موشک‌های ویران‌کننده» خود قرار دهند.

رهبر جمهوری اسلامی روز گذشته، دوشنبه ۲۶ مرداد، بر مواضع سرسختانه خود علیه آمریکا تأکید کرد. او گفت ایالات متحده قصد دارد با توافق هسته‌ای در ایران و خاورمیانه نفوذ کند اما جمهوری اسلامی «با همه توان» مانع از آن خواهد شد.

خامنه‌ای همچنین گفت ایران مانع از تجزیه سوریه و عراق خواهد شد و «از هر کسی که با اسرائیل مبارزه کند» و این کشور را «بکوبد»، «همه‌جور حمایتی» که برای آن ممکن باشد انجام خواهد داد.

حسن روحانی نیز در تیرماه سال جاری در دیدار مسئولان نظام و رهبر جمهوری اسلامی گفت حکومت ایران به سیاست‌های منطقه‌ای خود همچنان ادامه خواهد داد. او در همین ماه در یکی از نشست‌های دولت نیز بر ادامه حمایت از نیروهای فلسطینی تأکید کرد.

جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس ایران، درباره نامه گروهی از نمایندگان به حسن روحانی به «فارس» گفته است: «با این اقدام و حمایت از مقاومت شبهه‌آفرینی‌های نظام سلطه و رژیم صهیونیستی و همچنین اوباما مبنی بر این‌که با توافق وین، اسرائیل امنیت بیشتری خواهد یافت و این توافق به نفع اسرائیل است گرفته می‌شود.»

Share