Share

جواد شاکری دادستان «طرقبه شاندیز» نسبت به برگزاری پارتی‌هایی با عنوان «اردوهای شادی بانوان» و یا «جشن شادی» در برخی باغ تالارها و هتل‌ها هشدار داد و گفت حکم عامل یا عاملان برگزاری این برنامه‌ها تا ۱۰ سال زندان است.

Party

طرقبه شاندیز در استان خراسان رضوی واقع است و پس از مشهد مهم‌ترین شهرستان توریستی و گردشگری این استان محسوب می‌شود.

دادستان طرقبه شاندیز در گفت‌وگو با «خراسان»، افرادی که این برنامه‌ها را برپا می‌کنند عامل «فساد و فحشا» نامید که با حمایت شبکه‌های ماهواره‌ای مخالف نظام در فضاهای مجازی و یا با ارسال پیامک برای شهروندان، آنان را به مهمانی و جشن‌ها دعوت می‌کنند.

به‌گفته او «اردوهای شادی» از رقاصه‌های حرفه‌ای استفاده می‌شود که آنان در حاشیه این جشن‌ها به دنبال تبلیغ و جذب مشتری برای کلاس‌های رقص هستند.

جواد شاکری این برنامه‌ها را «اردوهای شیطانی» دانست و گفت: «اسناد و فیلم‌هایی که از این مجالس و مهمانی‌ها به دست آمده، حاکی از آن است برخی از زنان و دختران در پوشش‌های زننده دست به حرکات و رفتارهای شرم‌آوری می‌زنند که حتی نمی‌توان درباره آن توضیح داد.»

این مقام قضائی خبر داد که در روزهای اخیر با دو مورد از این‌گونه برنامه‌ها در طرقبه شاندیز برخورد شده و روز یکشنبه گذشته نیز زنی که با ارسال پیامک به شهروندان، چنین مجلسی را در یکی از باغ تالارها برپا کرده بود، بازداشت شد.

در دی‌ماه سال گذشته نیز سپاه پاسداران ناحیه سلمان مشهد، ۸۴ نفر را در یک مهمانی شبانه «در حال رقص و پایکوبی مختلط» دستگیر کرد.

در ایران مهمانی‌های شبانه بارها مورد حمله نیروهای انتظامی و امنیتی قرار گرفته است. در خردادماه سال جاری نیز ۴۷ زن و ۴۲ مرد به اتهام برگزاری پارتی‌های شبانه در شهرستان پردیس استان تهران بازداشت شدند. همچنین چند روز پیش نیز یکی از بازیکنان ملی‌پوش فوتبال ایران که در پارتی شبانه شرکت کرده بود دستگیر شد و دو هم‌تیمی او که موفق به فرار شدند، تحت پیگرد پلیس قرار گرفتند.

Share