Share

علی مطهری، نماینده مجلس در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان رهبری خواهان بررسی موضوع حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد و ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیانی محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین شده است.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد

علی مطهری در این نامه که خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز شنبه هفتم شهریور آن را منتشر کرده، دلیل درخواست از رئیس مجلس خبرگان رهبری را «پاسخگو نبودن مراجع مسئول» اعلام کرده است.

مطهری در نامه خود از موسوی، کروبی، رهنورد و محمد خاتمی نام نبرده و صرفاً مسئولیت‌های آن‌ها را نوشته است.

به گفته این نماینده مجلس، نهادهای مسئول برای حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنورد «مستند قانونی ارائه نمی‌کنند».

مطهری می‌گوید به همین دلیل از مجلس خبرگان رهبری می‌خواهد این موضوع را در اجلاس پیش ‌روی خود در دستور کار قرار دهد «تا با تدبیر و هدایت رهبر انقلاب این دو معضل حل و فصل گردد.»

او این انتظار را خواسته «اقشار مختلف مردم» دانسته است.

اجلاس مجلس خبرگان رهبری قرار است روزهای ۱۰ و ۱۱ شهریور جاری در تهران برگزار شود.

موسوی، کروبی و رهنورد از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌برند.

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین نیز سال گذشته از سوی قوه قضائیه ایران «ممنوع‌التصویر و ممنوع‌البیان» شد.

مطهری بار‌ها خواهان لغو حصر رهبران مخالفان شده است. اما با این حال می‌گوید که «عده‌ای در داخل حکومت نمی‌خواهند این فضا از بین برود و همچنان می‌خواهند سوار بر موج کاسبی سیاسی و رقبا را از میدان به در کنند.»

علی‌اکبر ناطق نوری، رئیس دفتر بازرسی دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز چند هفته پیش در این‌باره گفته بود که مسأله حصر جزو «خطوط قرمز» آیت‌الله خامنه‌ای است و این مسأله با «نوشتن و توصیه کردن» دیگران حل نمی‌شود.

Share