Share

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در نشست رسانه‌ای خود در پاسخ به سئوالی درباره حصر مخالفان گفت این موضوع را نباید زیاد تکرار کرد چون کسی سودی نخواهد برد.

حسن روحانی: این‌که موضوعی را تبدیل کنیم به یک مسأله دائم در کشور، کسی سود نمی‌برد

حسن روحانی: این‌که موضوعی را تبدیل کنیم به یک مسأله دائم در کشور، کسی سود نمی‌برد

حسن روحانی در این نشست که روز شنبه ۷ شهریور / ۲۹ اوت برگزار شد درباره وعده انتخاباتی خود مبنی بر آزادی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، رهبران جنبش موسوم به سبز از حصر خانگی سخن گفت.

او در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه مردم‌سالاری که از او خواسته بود نه با «زبان دیپلماتیک» بلکه «واضح و روشن» در این‌باره پاسخ دهد، گفت: «این‌که موضوعی را تبدیل کنیم به یک مسأله دائم در کشور، کسی سود نمی‌برد این وسط. چه خاصیتی دارد. باید تلاش کنیم قانون اجرا شود.»

موسوی، کروبی و رهنورد از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌برند اما تاکنون در هیچ دادگاهی محاکمه نشده و محکومیتی دریافت نکرده‌اند.

رئیس‌جمهور ایران افزود: «اقتدار یک نظام و دولت این است که بتواند سریع‌تر مسائلش را نهایی کند. مثل همین برنامه هسته‌ای.»

او گفت پیش از این نیز در این‌باره گفته بوده که «برخی مسائل هست که کار دولت نیست و دولت به تنهایی نمی‌تواند انجام دهد اما دولت می‌تواند مقدمات و شرایط امر را فراهم کند. »

رئیس‌جمهور ایران «زبان دیپلماتیک» را بار دیگر به‌کار برد و گفت: «لازم نیست همه چیز را اعلام کنیم. میوه را نباید زود چید. خیلی مسائل مهم در این کشور داریم.»

آذرماه سال گذشته مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران گفته بود حصر خانگی رهبران جنبش سبز به شورای‌ عالی امنیت ملی مربوط است و تاکنون این موضوع در دولت یازدهم مطرح نشده است.

با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، بسیاری این امید را داشتند که دولت یازدهم در جهت حل موضوع حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد تلاش کند اما با گذشت بیش از دو سال از عمر دولت روحانی این خواسته همچنان تحقق نیافته است.

Share