Share

در پی حمله هوایی جنگنده‌های عربستان یکشنبه ۳۰ اوت / هشت شهریور، به شمال یمن دست‌کم ۳۶ غیر نظامی کشته شدند. این حمله به یک کارخانه بسته‌بندی در شهر «عبس» واقع در استان حجه در شمال یمن صورت گرفت.

yemen

خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی نوشت: «تاکنون اجساد ۳۶ تن از کارگران این کارخانه یافت شده است. تمامی این اجساد یا سوخته و یا تکه‌تکه شده‌اند.»

همچنین در حملات هوایی روز گذشته عربستان به مناطق مسکونی در صنعا، پایتخت یمن و تعز نیز دست‌کم ۶۵ تن کشته شدند که اغلب آن‌ها غیرنظامی بودند.

چندی پیش سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای حملات هوایی عربستان و هم‌پیمانانش به یمن را «غیرقانونی» دانست و گفت این حملات به روی مناطق مسکونی پرجمعیت صورت می‌گیرند.

طی نزدیک به پنج ماه گذشته و با آغاز حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان بیش از چهار هزار و ۳۰۰ تن از جمله هزار و ۷۰۰ غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش سازمان ملل تهیه مواد اولیه زندگی مردم در یمن مانند آب، غذا و دارو تا حد زیادی دشوار شده است. ۹۰۰ بیمارستان و سه هزار و ۶۰۰ مدرسه بسته شده‌اند. تا پایان سال میلادی جاری به احتمال زیاد ۸/۱ میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه رنج خواهند برد و زندگی حدود یک سوم آن‌ها مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

Share