Share

خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت در نامه‌ای به غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه گفته‌اند که حکم مهدی هاشمی چند ماه قبل از پایان جلسات دادگاه مشخص شده بود.

مهدی هاشمی ۱۸‌مرداد سال جاری برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس خود به زندان اوین رفت.

مهدی هاشمی ۱۸‌مرداد سال جاری برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس خود به زندان اوین رفت.

خانواده هاشمی در این نامه که متن آن در سایت هاشمی رفسنجانی منتشر شده، گفته‌اند چند ماه قبل از پایان دادگاه، پیش‌نویس حکمی به دست‌شان رسیده که گفته می‌شد حکم نهایی مهدی این است و «از قبل تصمیم گرفته شده است.»

مهدی هاشمی ۱۸‌مرداد سال جاری برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس خود به زندان اوین رفت. در کیفرخواست او ۱۲ اتهام وجود داشت که در دادگاه برخی از اتهامات او ادغام و از برخی تبرئه شد. جرائم او از جمله اختلاس، ارتشاء و مسائل امنیتی عنوان شده است.

در این نامه آمده: «حکم صادره، عیناً بخشی از آن متن بود. ما آن حکم را جدی نگرفته بودیم و تصور می‌کردیم که آن متن ارسالی تنها یک شوخی برای ایجاد واهمه در مهدی و وکلایش است اما حکم نهایی که صادر شد، حقیقت تلخ موضوعی که بازگفتنی نیست، بر ما آشکار گردید.»

خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی در بخش‌هایی از این نامه گفته‌اند که اظهارات مهدی هاشمی و سایرین در دادنامه «جعل» شده است.

خانواده هاشمی همچنین از قوه قضائیه خواسته‌اند تا فیلم کامل جریان دادگاه را پخش کند.

در همین حال عفت مرعشی، همسر هاشمی رفسنجانی نیز در نامه‌ای جداگانه به محسنی اژه‌ای نوشته: «عذاب وجدان به خاطر ستمی که بر مهدی رفته شما را راحت نمی‌گذارد.»

عفت مرعشی از معاون اول قوه قضائیه خواسته تا پاسخ پرسش‌های خانواده هاشمی را بدهد: «اگر جواب دادید، سؤالات مهم‌تر را می‌فرستم، شاید شفای دردتان باشد.»

او تیرماه سال جاری نیز حکم دادگاه در محکومیت فرزندش مهدی هاشمی را «تقلب و پدرسوخته‌بازی» نامیده بود.

اکبر هاشمی رفسنجانی هم سال گذشته گفته بود بدون هیچ دلیلی برای فرزندش پرونده درست کرده‌اند.

Share