Share

پس از انتظار چند روزه پناهجویان در ایستگاه شرقی بوداپست سرانجام پلیس این کشور صبح امروز پنج‌شنبه ۳ سپتامبر / ۱۲ شهریور ایستگاه را به روی پناهجویان گشود و در پی آن صحنه‌های پر‌آشوبی ایجاد شد.

پناهجویان چند روز در ایستگاه‌های قطار مجارستان انتظار می‌کشیدند.

پناهجویان چند روز در ایستگاه‌های قطار مجارستان انتظار می‌کشیدند.

به‌گزارش رویترز، پناهجویانی که چندین روز بیرون ایستگاه در انتظار به‌سر می‌بردند با گشوده شدن آن به سمت سالن ایستگاه هجوم آوردند تا قطاری که بتوانند با آن به سوی اتریش و آلمان بروند، پیدا کنند.

این در حالی است که خبرگزاری فرانسه گفته است بر اساس اطلاعیه‌های منتشرشده تا زمان نامشخصی خطوط بین‌المللی راه‌آهن برقرار نخواهد بود. مقامات راه‌آهن مجارستان نیز گفته‌اند در حال حاضر خط مستقیمی از بوداپست به اروپای غربی وجود ندارد. پلیس اتریش نیز این موضوع را تأیید کرده است. درباره روش‌های دیگر حرکت به سمت اروپای غربی هم‌اکنون بحث می‌شود.

مجارستان در هفته‌های گذشته یکی از مراکز بحران پناهندگی در اروپا بوده است. این کشور به‌ویژه به دلیل کشیدن سیم‌های خاردار در مرزهای خود و بیرون کردن پناهجویان از ایستگاه‌های قطار مورد انتقاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

ویکتور اوربان، رئیس دولت محافظه‌کار مجارستان امروز با مارتین شولتس، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا، دونالد توسک، رئیس شورای اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا به‌منظور یافتن راه‌ حلی برای بحران پناهندگی دیدار خواهد کرد.

Share