Share

مهدی موسوی‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس ایران اعلام کرد که یک پرونده فساد مالی ٨٠ میلیارد تومانی در ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور وجود دارد.

poul

به‌گزارش وب‌سایت «خانه ملت» مهدی موسوی‌نژاد گفت: «شنیده‌ها حاکی از این است که فسادهایی در حوزه ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور به‌وجود آمده و در جلسه اخیر ستاد مبارزه با فساد اقتصادی، اعضای این ستاد در رابطه با بحث فساد اقتصادی مباحثی در مورد فساد و یک پرونده مالی ٨٠ میلیارد تومانی در ستاد سوخت ارائه می‌دهند.»

به‌گفته موسوی‌نژاد، ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت محلی است که امکان سوءاستفاده و فساد مالی در آن‌جا بیشتر از مراکز و نهادهای دیگر است.

او افزود پرونده مزبور هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

محمد شریعتمداری، معاون اجرائی رئیس‌جمهور ایران نیز به‌تازگی گفت بعضی فعالیت‌های ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت به‌صورت طبیعی در معرض فساد است.

در دی‌ماه سال ٩١ بود تحقیق‌وتفحص از ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت در مجلس تصویب شد.

محمد رویانیان، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس و رئیس سابق ستاد سوخت، ۱۵ اردیبهشت سال گذشته به اتهام تخلفات مالی در ارتباط با پرونده ستاد سوخت بازداشت و پس از ۲۴ ساعت با وثیقه‌ ۱۰۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

گزارش سازمان شفافیت بین‌الملل نشان می‌دهد که ایران در سال ۲۰۱۴ در میان ۱۷۵ کشور در رتبه ۱۳۶ «شاخص جهانی احساس فساد» قرار گرفته است.

تحلیلگران بر این باور هستند که «فساد سیستماتیک» در ایران همه نهاها و ارگان‌ها را درگیر خود کرده و قابل علاج نیست.

Share