Share

پیروز حناچی، معاون وزیر راه و شهرسازی ایران خبر داده که «پدیده شاندیز در کیش، کمربندی رامسر، تخلف در درگهان قشم و بازار ماهی بندرعباس» از مهم‌ترین پرونده‌های دریاخواری در دولت پیشین هستند.

محمود احمدی‌نژاد دولت خود را «دولت پاک‌دستان» می‌نامید اما در سال‌های اخیر پرونده‌های متعددی از فساد در دوره او فاش شده است.

محمود احمدی‌نژاد دولت خود را «دولت پاک‌دستان» می‌نامید اما در سال‌های اخیر پرونده‌های متعددی از فساد در دوره او فاش شده است.

حناچی در گفت‌وگویی با روزنامه شرق که امروز دوشنبه ۱۶ شهریور چاپ شده، از دریاخواری و زمین‌خواری به عنوان «تخلفات در دولت گذشته» نام برده که با «مجوزهای به‌ظاهر قانونی» انجام می‌شده است.

این مقام دولتی «تصاحب زمین در نوار ساحلی درگهان قشم توسط سازمان منطقه آزاد»، «تصاحب زمین‌های ضلع شرقی جزیره کیش»، «احداث بازار ماهی در ساحل دریای بندرعباس» و «تلاش برای احداث کمربندی رامسر در داخل دریا» را از جمله مهم‌ترین پرونده‌های دریاخواری در دولت گذشته نام برده است.

«تجاوز به حریم دریا، بر هم زدن محیط زیست آبزیان و خشک کردن قسمتی از دریا» از جمله پیامدهای این «دریاخواری‌ها» اعلام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ایران در عین حال گفته که «قول می‌دهد» در دولت کنونی «چنین اقداماتی اتفاق نخواهد افتاد.»

مقامات دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهور کنونی از دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران به عنوان «فاسد‌ترین» دولت یاد می‌کنند.

اسحاق جهانگیری، معاول اول رئیس‌جمهور یکی از مقاماتی است که همواره در مورد پرونده‌های فساد در دولت پیشین سخن می‌گوید. او به‌تازگی نیز گفته که فسادهای دولت پیشین، بزرگ‌ترین فسادهای قرن هستند.

محمود احمدی‌نژاد نیز از جهانگیری شکایت کرده است. احمدی‌نژاد دولت خود را «دولت پاک‌دستان» می‌نامید اما در سال‌های اخیر پرونده‌های متعددی از فساد در دوره او فاش شده است.

پرونده فساد مالی بابک زنجانی که در دوره تحریم‌های شدید، نفت ایران را به فروش رساند و هزاران میلیارد دلار پول آن را به وزارت نفت برنگرداند، یکی از ده‌ها پرونده‌های فساد مربوط به دولت احمدی‌نژاد است.

Share