Share

بنیامین نتانیاهو اعلام کرد که اسرائیل حصارکشی در امتداد مرز اردن را آغاز کرده است. او هدف از این حصار امنیتی ۲۳۵ کیلومتری را جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و تروریست‌ها اعلام کرده است.

Hesar-Israel

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پس از نشست کابینه دولت گفت: «تا آن‌جا که امکان‌پذیر است ما یک حصار امنیتی در مرزهای اسرائیل ایجاد می‌کنیم تا بتوانیم مرزهای خود را کنترل کنیم.»

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: «ما اجازه نخواهیم داد اسرائیل پر از مهاجران غیرقانونی و تروریست‌ها شود.»

دولت اسرائیل از این بیم دارد که پناهجویان سوری و عراقی به سوی اسرائیل بیایند. تاکنون، مرز با اردن در مسافت‌های طولانی باز بوده و در برخی نقاط با سیم خاردار امن شده است.

هزینه کشیدن حصار ۲۳۵ کیلومتری، ۶۸۰ میلیون یورو برآورد شده است. ۳۰ کیلومتر نخست این حصار برای حفاظت از فرودگاه «تیمنا» در جنوب اسرائیل خواهد بود. این فرودگاه تنها ۲۰۰ متر تا مرز اردن فاصله دارد.

در اروپا نیز دولت دست راستی مجارستان برای جلوگیری از ورود پناهجویان در بخش‌هایی از مرزهای خود با صربستان حصار امنیتی کشید. این اقدام در ورود پناهجویان به خاک این کشور تأثیری نداشت و برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از این اقدام دولت مجارستان به شدت انتقاد کردند.

حصارکشی آمریکا در مرز با مکزیک نیز تأثیری بر مهاجرت مکزیکی‌ها به آمریکا نداشته است.

Share