Share

نتایج آخرین نظرسنجی‌ها در یونان حاکی از آن است که حزب سیریزا از دیگر رقبای خود در انتخابات پیش رو جلو افتاده است.

image

به گزارش خبرگزاری رویترز، همزمان با اعلام پایان کمپین انتخاباتی حزب ائتلافی سیریزا توسط الکسیس سیپراس، نخست وزیر مستعفی یونان، آخرین نظرسنجی منتشر شده در واپسین ساعات روز جمعه ۱۸ سپتامبر/ ۲۷ شهریور نشان می‌دهد که «وانگلیس میماراکیس» رقیب سیپراس از حزب محافظه‌کار دموکراسی نوین از او عقب افتاده و سیپراس هم‌چنان پیشتاز انتخابات است.

میماراکیس، رهبر حزب دموکراسی نوین، جدی‌ترین رقیب حزب سیریزا که طی سه هفته گذشته در نظرسنجی‌های مختلف با اختلاف اندکی از الکسیس سیپراس عقب بود، در آخرین نظرسنجی فاصله بیشتری گرفته است و پس از سیپراس، دومین شانس پیروزی در انتخابات یکشنبه یونان به حساب می‌آید.

در هیچ کدام از نظرسنجی‌هایی که روز گذشته منتشر شد با وجود فاصله ناچیز بین نامزدهای انتخاباتی، قطعیتی برای کسب حداکثر آراء توسط هیچ یک از نامزد‌ها دیده نمی‌شود.

چنان‌چه هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی نتوانند اکثریت قاطع آراء را کسب کنند، مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی آغاز خواهد شد.

در پی نارضایتی‌ها از اقدامات دولت الکسیس سیپراس در مذاکرات با وام‌دهندگان اروپایی پس از رفراندوم ماه ژوئیه و از دست دادن اکثریت پارلمانی، الکسیس سیپراس، نخست وزیر وقت یونان، ۲۰ اوت سال جاری میلادی از مقام خود استعفاء داد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی یونان، فردا، ۲۰ سپتامبر در یونان برگزار خواهد شد.

Share