Share

جمعی از متقاضیان پروژه مسکن مهر پردیس در اعتراض به عدم واگذاری واحدهای مسکونی در مقابل ساختمان مجلس ایران تجمع کردند.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) این تجمع پیش از ظهر روز سه‌شنبه ۷ مهرماه برگزار شد.

به‌گفته یکی از تجمع‌کنندگان، متقاضیان مسکن مهر سه سال است که مبلغی معادل ۴۰ میلیون تومان برای مسکن مهر پردیس واریز و پس از آن نیز بارها مبالغی را پرداخت کرده‌اند اما هنوز مسکنی به آن‌ها تعلق نگرفته است.

این در حالی است که قرار تحویل واحدهای مسکونی پردیس ۱۸ ماه پیش بود.

تجمع‌کنندگان خواهان رسیدگی هر چه سریع‌تر نمایندگان مجلس به وضعیت واگذاری واحدهای مسکونی‌شان شدند.

این چندمین تجمع متقاضیان مسکن مهر پردیس بود.

در سال ۱۳۸۶ و هم‌زمان با افزایش بی‌سابقه قیمت خرید مسکن در سراسر کشور به‌ویژه در تهران، محمد سعیدی‌کیا، وزیر وقت مسکن و شهرسازی دولت نهم، طرحی موسوم به «مسکن مهر» را پیشنهاد و وعده داد تا دولت با اجرای آن ابتدا «قیمت مسکن را کنترل می‌کند» و سپس «آرزوی همه مستأجرها را برآورده کرده و آن‌ها را صاحب‌خانه خواهد کرد.»

دولت‌های نهم و دهم همواره از طرح مسکن مهر به‌عنوان یکی از افتخارات خود یاد می‌کردند اما بعد با گسترش تحریم‌ها و بحران اقتصادی در ایران و بی‌برنامگی دولت، آن‌گونه که وعده داده می‌شد این واحدهای مسکونی آماده نشدند و بر قیمت آن‌ها افزوده شد.

در هنگام ثبت نام متقاضیان، قیمت تمام شده یک واحد مسکونی در پردیس ۲۰ میلیون تومان اعلام شده بود اما هر بار بر قیمت آن افزوده شد.

عباس آخوندی، وزیر مسکن و شهرسازی دولت یازدهم نیز چند بار از توقف طرح مسکن مهر سخن گفته است. او دو سال پیش گفته بود: «این نوع خانه‌سازی به ظاهر کمک به مردم و به واقع گرفتار کردن مردم و دولت‌های آینده است.»

Share