Share

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور حملات خود به مواضع گروه «دولت اسلامی» (داعش) در سوریه را آغاز کردند.

Russian-fighter

به‌گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه روز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر / ۸ مهر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه گفت: «امروز هواپیماهای نیروی هوایی روسیه مطابق با تصمیم ولادیمیر پوتین، فرمانده کل قوا عملیات خود برای وارد کردن ضربات دقیق به مواضع زمینی تروریست‌های عضو گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در خاک جمهوری عربی سوریه را آغاز کردند.»

سرلشگر کوناشنکوف افزود، سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه به همتایان خود در سازمان پیمان امنیت جمعی خبر داد که جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه خودروهای نظامی، مراکز ارتباطی و انبارهای اسلحه، مهمات و سوخت متعلق به داعش را بمباران می‌کنند.

آمریکا گفته است در جریان حملات روسیه قرار داشته و این حملات به اطراف حمص صورت گرفته است.

روز چهارشنبه، شورای فدراسیون روسیه درخواست ولادیمیر پوتین برای استفاده از نیروهای مسلح روسیه در خارج از کشور، از جمله سوریه را تأیید کرد.

روسیه به همراه ایران، در جنگ سوریه از رژیم بشار اسد دفاع می‌کند.

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در نشست مشورتی با اعضای هیأت دولت گفت: «شرکت روسیه در عملیات ضدتروریستی در سوریه بر اساس حقوق بین‌المللی و مطابق با درخواست رسمی رئیس جمهوری سوریه انجام می‌شود.»

پوتین درگیری در سوریه را دارای ریشه‌های عمیق خواند و «تضادهای بین دولتی و تضاد‌های سیاسی داخلی، مذهبی و قومی» را از جمله آن‌ها دانست. او گفت این تضادها در نتیجه «دخالت وقیحانه خارجی» شدت پیدا کرده‌اند.

پوتین افزود: «ما با در نظر داشتن تمام این ملاحظات قصد نداریم تا در این درگیری‌ها وارد شویم.»

Share