Share

با ورود بیش از ۱۰۰ پناهجو به تونل کاله در زیر دریای مانش، این مسیر جاده‌ای بین فرانسه و بریتانیا به مدت چند ساعت بسته شد.

Euro-Tunel

خبرگزاری آسوشیتدپرس شنبه سوم اکتبر/ ۱۱ مهر گزارش داد، ورود یکباره گروهی متشکل از بیش از ۱۰۰ پناهجو به این تونل در ساعت ۱۰ و نیم شب گذشته موجب شد که کلیه ترددهای این مسیر جاده‌ای در طول شب متوقف شود.

پلیس فرانسه مانع از ورود این پناهجویان به خاک بریتانیا شد.

مسئولان این تونل با انتشار بیانیه‌ای این حرکت گروهی پناهجویان را «نمادین» توصیف کردند و گفتند که با توجه به اینکه این تعداد پناهجو نمی‌توانند «هم‌زمان با هم به طور غیرقانونی» وارد بریتانیا شوند، «واضح است» که هدف آن‌ها «جلب توجه رسانه‌ها به وضعیت ناامید کننده پناهجویانی است که در کاله گیر افتاده‌اند.»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده هزاران پناهجو در منطقه کاله بین مرز آبی فرانسه و بریتانیا، در مکانی که به «جنگل» معروف است در شرایط نامناسبی قرار دارند.

در ماه‌های اخیر پیرامون بخش بریتانیایی این کانال سیم‌های خاردار به طول ۲۸ کیلومتر کشیده شده و بر تعداد پلیس‌ها و سگ‌های محافظ این منطقه نیز افزوده شده است.

سالانه تعداد قابل ملاحظه‌ای از پناهجویان در این منطقه جان خود را از دست می‌دهند. از آغاز سال میلادی جاری ۱۳ پناهجو در این بخش کشته شدند.

Share