Share

در حالی‌که چند صد نفر در مقابل سفارت روسیه در دمشق گرد آمده بودند تا از این کشور به‌دلیل حضور نظامی‌اش در سوریه تشکر کنند، دو خمپاره به ساختمان این سفارت اصابت کرد.

Russia-Syriag

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، این دو خمپاره روز سه‌شنبه ۱۳ اکتبر / ۲۱ مهر، ساعت ۱۰ و ۲۰ صبح به دیوارهای سفارت روسیه اصابت کرد و در میان ۳۰۰ نفری که در مقابل سفارت جمع شده بودند وحشت ایجاد کرد.

بنا به این گزارش هیچ یک از شرکت‌کنندگان در تجمع زخمی نشدند اما هیچ اطلاعاتی در مورد آسیب‌های احتمالی در داخل سفارت داده نشده است.

تجمع‌کنندگان تصاویر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، پرچم‌ها و شعارهایی در حمایت از روسیه در دست داشتند.

روسیه از روز ۳۰ سپتامبر / ۸ مهرماه مداخله نظامی خود در سوریه را آغاز کرد. در این مدت روسیه با بمباران هوایی و سپس شلیک موشک‌های کروز از دریای خزر، مخالفان حکومت اسد را هدف قرار داده است.

پس از فرود آمدن دو خمپاره گروهی از تجمع‌کنندگان فریاد زدند: «با خونمان، با روحمان از پوتین، اسد و سوریه دفاع می‌کنیم».

به‌گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، خمپاره‌ها توسط نیروهای گروه «دولت اسلامی» (داعش) که در اطراف دمشق مستقرند شلیک شده‌اند.

وزارت امور خارجه روسیه گفته است در روز ۲۰ سپتامبر، ۱۰ روز پیش از آن‌که روسیه حملات هوایی خود در خاک سوریه را آغاز کند، یک خمپاره دیگر به «قلمرو سفارت روسیه در دمشق» شلیک شده بود.

وزارت امور خارجه روسیه شلیک خمپاره‌ها به سوی سفارت این کشور در دمشق را محکوم کرده و گفته است از جامعه جهانی و کشورهای منطقه انتظار دارد که به روشنی این حملات تروریستی را محکوم کنند.

سفارت روسیه در محله «مزرعه» دمشق قرار دارد. این سفارت پیش از این نیز بارها مورد حمله قرار گرفته است. در ماه مه سال جاری میلادی بر اثر شلیک به سفارت روسیه یک مرد کشته شد.

Share