Share

روح‌الله حسینیان از نمایندگان مجلس مخالف توافق هسته‌ای گفت به صالحی و ظریف نگفته است در رآکتور اراک رویشان سیمان می‌ریزد، گفته است اطرافشان سیمان می‌ریزد.

روح‌الله حیسنیان: اگر روزی به قدرت برسم، زیر توافق هسته‌ای می‌زنم.

روح‌الله حیسنیان: اگر روزی به قدرت برسم، زیر توافق هسته‌ای می‌زنم.

به‌گزارش خبرآنلاین، روح‌الله حسینیان روز سه‌شنبه ۲۱ مهر گفت حرفی که در راهروی مجلس به علی‌اکبر صالحی، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران و دفن او و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه در رآکتور اراک زده بود، یک «شوخی» بود.

روح‌الله حسینیان پس از جلسه روز یکشنبه مجلس برای تصویب کلیات برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در بیمارستان قلب بستری شده است.

حسینیان درباره سخنان روز یکشنبه خود به صالحی گفت: «من به شوخی گفتم ولی ایشان جدی گرفت.»

این نماینده عضو جبهه پایداری گفت به صالحی گفته: «اگر من کاره‌ای بودم شما را وادار می‌کردم رآکتور اراک را که پر از سیمان کرده‌اید خالی کنید، آن وقت شما را در آن‌جا قرار داده و دورتان را سیمان می‌گیرم! من نگفتم رویت سیمان می‌ریزم.»

در جلسه علنی مجلس در روز یکشنبه ۱۹ مهر نمایندگان کلیات برجام را تصویب کردند. جزئیات این طرح نیز امروز سه‌شنبه ۲۱ مهر در مجلس تصویب شد.

مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری ایران، در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس گفت: «یکی از نمایندگان آمد و دکتر صالحی و ظریف را به اعدام تهدید کرد، گفت شما را اعدام می‌کنیم و در رآکتور اراک دفن می‌کنیم و روی‌تان سیمان می‌ریزیم.»

علی‌اکبر صالحی نیز در سخنان خود در مجلس به این تهدید اشاره کرد و گفت: «امروز برخی دوستان با قسم جلاله به من گفتند که روی تو سیمان می‌ریزیم و تو را دفن می‌کنیم و در تلویزیون نیز برای من آرزوی مرگ کردند.»

بیشتر بخوانید: مجلس ایران در نشستی پرتنش کلیات طرح “برجام” را تصویب کرد

پس از آن رسانه‌های ایران نوشتند فردی که ظریف و صالحی را تهدید به مرگ کرده روح‌الله حسینیان است.

حیسنیان گفت نسبت به حرفی که به صالحی زد «عذاب وجدان» ندارد. او افزود: «اگر برجام ۱۰۰ بار دیگر در مجلس رأی‌گیری شود من باز هم مخالف تصویب آن خواهم بود و اگر روزی به قدرت برسم، زیر این قرارداد می‌زنم.»

علی‌اکبر صالحی روز دوشنبه در بیمارستان به عیادت روح‌الله حسینیان رفت.

Share