Share

«بوئنا ویستا سوشیال کلاب»، گروه مشهور موسیقی کوبایی در حضور باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید برنامه اجرا کرد.

گروه «بوئنا ویستا سوشیال کلاب» در کاخ سفید

گروه «بوئنا ویستا سوشیال کلاب» در کاخ سفید

به‌گزارش رویترز، «بوئنا ویستا سوشیال کلاب» شامگاه پنج‌شنبه ۱۵ اکتبر / ۲۳ مهر به‌عنوان نخستین گروه موسیقی کوبایی در نیم قرن گذشته، در کاخ سفید به اجرای برنامه پرداخت.

این گروهِ برنده جایزه گرمی در چارچوب مراسم میراث فرهنگی اسپانیایی در کاخ سفید حضور یافت که در آن به‌جز باراک اوباما، خوزه کابنیاس، سفیر جدید کوبا در آمریکا نیز شرکت داشت.

در این برنامه اوباما به زبان اسپانیایی به اعضای گروه «بوئنا ویستا سوشیال کلاب» خوش‌آمد گفت و در سخنان کوتاهی از موسیقی این گروه تمجید کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت همواره موسیقی این گروه را ستایش کرده و نخستین بار در سال ۱۹۹۸ آلبوم آن را خریده است.

اوباما در این مراسم گفت این نوازندگان «نمادی از روابط قوی، دوستانه و فرهنگی بین مردم آمریکا و کوبا» هستند.

«بوئنا ویستا سوشیال کلاب» در دهه ۱۹۴۰ نام باشگاهی شبانه در هاوانا، پایتخت کوبا بود. در این باشگاه نوازندگان، خوانندگان، شاعران و رقصندگان کوبایی گرد می‌آمدند.

ویم وندرس، فیلمساز نامدار آلمانی در سال ۱۹۹۹ میلادی، با همکاری رای کودر، موسیقی‌دان آمریکایی فیلم مستندی با نام «بوئنا ویستا سوشیال کلاب» درباره این گروه ساخت. وندرس تصمیم ساختن این فیلم را پس از شنیدن آلبوم گروه که در سال ۱۹۹۸ منتشر شده بود، گرفت. این فیلم با اقبال فراوانی روبه‌رو شد و جوایز متعددی، از جمله بهترین فیلم مستند اروپا را دریافت کرد. نمایش این فیلم در مطرح شدن جهانی گروه «بوئنا ویستا سوشیال کلاب» نقش بارزی داشت.

Share