Share

سردار حسین اشتری اعلام کرد تعدادی از عاملان تیراندازی به مراسم شیعیان در دزفول که منجر به کشته شدن دو نفر شد، دستگیر شده‌اند.

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی روز دوشنبه ۲۷ مهر درباره رویداد دزفول گفت: «شب گذشته تعدادی از این افراد شناسایی و دستگیر شدند و تحقیقات از آنان درباره کشف انگیزه و هدفشان ادامه دارد.»

اشتری تعداد افراد دستگیرشده و جزئیات آن را ارائه نکرد.

خبرگزاری فارس پیش از این گزارش داده بود که شامگاه روز شنبه ۲۵ مهرماه، حدود ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه در شهر صفی‌آباد دزفول سه فرد ناشناس سوار بر یک ‌دستگاه خودروی سواری پژو بدون پلاک، تکیه هیأت عزاداری شیعیان به‌مناسبت ماه محرم را به رگبار بسته و دو نفر به نام‌های حسین کریمی یگانه و بهمن رضایی را کشته و دو نفر دیگر به نام‌های کاظم بختیاری و امین جلیل‌اسلام را زخمی کردند. دو مجروح این حادثه به بیمارستان‌های در دزفول و اهواز منتقل شدند.

بنا به این گزارش سرنشینان خودرو سر و صورت خود را پوشانده بودند و با سلاح جنگی به محل هیأت عزاداری حمله کردند. مهاجمان سپس به سرعت از محل حادثه متواری شدند.

بیشتر بخوانید: حمله مسلحانه به مراسم عزاداری در خوزستان دو کشته بر جای گذاشت

در پی حادثه تیراندازی در دزفول، احمد قهرمانی، دادستان عمومی و انقلاب شهر، این رویداد را «فاقد انگیزه فردی و طایفه‌ای» دانست و آن را «امنیتی» خواند.

خوزستان از استان‌های پرتنش ایران در سال‌های اخیر بوده است. در این استان اختلافات و محرومیت‌های قومی و طایفه‌ای شدید است و بارها اعتراضات و بازداشت‌های گسترده و تیراندازی در آن رخ داده است.

Share