Share

جعفر عظیم‌زاده، دبیر هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران برای اجرای حکم شش سال زندان احضار شد.

jafar azimzadeh

به گزارش سایت رسمی اتحادیه آزاد کارگران ایران، اتحاد، بر اساس ابلاغیه‌ای که از شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۳۳ اوین صادر شده است، عظیم‌زاده برای اجرای حکم شش سال زندان باید خود را چهارم آبان به این شعبه معرفی کند.

این فعال کارگری ۱۰ اسفند ۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی» به پنج سال زندان و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس محکوم شد.

او همچنین با استناد به ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دستجات سیاسی و فعالیت مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات به مدت دو سال محروم شده است.

جعفر عظیم‌زاده، از هماهنگ‌ کنندگان و امضاء کنندگان طومار اعتراضی ۴۰ هزار کارگر به علی ربیعی، وزیر کار است که در آستانه روز جهانی کارگر در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ دستگیر شد. او پس از ۴۶ روز بازداشت در بند ۲۰۹‌ اوین به قید کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

در حکم پنج صفحه‌ای دادگاه عظیم‌زاده به این اتهامات محکوم شده است: «تشکیل اتحادیه آزاد کارگران ایران»، «اتحادیه سراسری کارگران اخراجی و بیکار»، «کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های آزاد کارگری»، «شرکت در تجمع روز جهانی کارگر سال ۸۸ در پارک لاله»، «هدایت کارگران در اعتراضات سال ۸۴»، «شکایت از سعید مرتضوی برای اختلاس سه‌هزار میلیارد تومانی از صندوق سازمان تأمین اجتماعی»، «نشست و ملاقات با دیگر تشکل‌های مستقل کارگری» و «اقدام به تشکیل و برنامه‌ریزی و مدیریت تجمعات کارگری در دولت جدید».

در شرح اتهامات عظیم‌زاده در حکم دادگاه آمده است که «نامبرده با افکار مارکسیستی به دنیا آمده است».

Share