Share

علیرضا رجایی، فعال ملی- مذهبی و روزنامه‌نگار با پایان محکومیت‌اش از زندان اوین آزاد شد.

علیرضا رجایی در روز چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰ بازداشت شد.

علیرضا رجایی در روز چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰ بازداشت شد.

به گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی صبح امروز دوشنبه چهارم آبان‌ماه، پس از چهار سال و نیم حبس آزاد شده است.

علیرضا رجایی، عضو هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران و مدیر انتشارات «گام نو» است. او در روز چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰، بازداشت و به چهار سال حبس محکوم شد.

رجایی در روزهای نخست پس از دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۵ خردادماه ۱۳۸۹ نیز بازداشت شده بود. او پیش‌تر از آن و در زمستان ۱۳۸۱ نیز بازداشت و به سه سال زندان و پنج سال محرومیت از کلیه حقوق اجتماعی محکوم شده بود.

علیرضا رجایی، دانش‌آموحته علوم سیاسی در مقطع دکترا از دانشگاه تهران، عضو شورای فعالان ملی- مذهبی است و سردبیری نشریه ایران فردا را بر عهده داشته است. وی همچنین دبیر سیاسی بسیاری از روزنامه‌های اصلاح‌طلبان از جمله روزنامه‌های جامعه، توس، نشاط، عصر آزادگان و خرداد بود.

فشارهای نهادهای امنیتی به خانواده علیرضا رجایی پس از زندانی شدن اخیر او موجب شد تا همسرش لیلا لیاقت و فرزندانش ایران را ترک کنند. لیلا لیاقت در گفت‌وگویی با سایت «روز آنلاین» اعلام کرد که بازجویان با تماس‌های مکرر خانواده‌اش را آزار داده و از او خواسته بودند از همسرش جدا شود.

علیرضا رجایی، در انتخابات مجلس ششم به‌عنوان نماینده ائتلاف نیروهای ملی‌ – مذهبی کاندیدای مجلس از تهران شد و آرای لازم را کسب کرد، اما پس از باطل شدن ۷۰۰ هزار رأی حوزه انتخابیه تهران از سوی شورای نگهبان، از ورود به مجلس بازماند و غلامعلی حداد عادل به جای رجایی وارد مجلس شد.

Share