Share

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد اسلامی در نشست خبری ۴ آبان ماه خود یک بار دیگر تأکید کرد که وزارت ارشاد اسلامی فهرستی از هنرمندانی که از فعالیت هنری منع شده باشند منتشر نکرده است. او اما از هنرمندان خواست که از همکاری با رسانه‌های مستقل خارج از ایران خودداری کنند.

نوش‌آبادی گفت: «بر اساس ضوابطی که از سال ۱۳۸۵ ابلاغ شده، هرگونه همکاری با شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در خارج از کشور ممنوع است و اتفاقاً هنرمندان هم به این موضوع واقف هستند که آثارشان نباید در شبکه‌های معاند منتشر شود.»

پیش از این منابع خبری در ایران گزارش داده‌ بودند که ۲۴ خواننده به دلیل «همکاری با سایت رادیو جوان، پخش کلیپ در شبکه‌های ماهواره‌ای و برخی تخلفات در کنسرت‌های خارج از کشور» از فعالیت هنری منع شده‌اند.

بیشتر بخوانید: «۲۴ خواننده» ایرانی از فعالیت هنری ممنوع شدند

فرزاد فرزین، سیروان و زانیار خسروی، رضا صادقی، محسن یگانه، سعید و مهدی مدرس، شهرام شکوهی، محسن چاوشی، احسان خواجه امیری، علی لهراسبی، گروه چارتار، همایون شجریان و حافظ ناظری از خوانندگانی‌اند که نامشان در این فهرست قرار دارد.

در حالی که فرزاد طالبی، سرپرست دفتر موسیقی و علی مرادخانی، معاون هنری وزارت ارشاد اسلامی خبر منع فعالیت گروهی از هنرمندان را تکذیب کرده بودند، حسین نوش‌آبادی، سخنگوی ارشاد اسلامی، در نشست خبری اخیرش به صراحت گفت: «اگر شائبه‌ای درباره همکاری این هنرمندان با شبکه‌های معاند برای‌مان به‌وجود بیاید، مطابق قوانین با آن برخورد می‌کنیم و آن هنرمند برای اجراهای بعدی‌اش به مشکل برخواهد خورد.»

برخی از هنرمندان اعلام کرده‌اند که آثارشان بدون اجازه آن‌ها در برخی رسانه‌های مستقل خارج از ایران انتشار پیدا کرده است. سخنگوی ارشاد اسلامی می‌گوید قوانین مشخص است و این گروه از هنرمندان می‌بایست به طور علنی نارضایتی خود را از این رسانه‌ها اعلام کنند.

در همین زمینه:

سخنان متناقض مسئولان وزارت ارشاد درباره جلوگیری از فعالیت چند تن از هنرمندان خواننده

«۲۴ خواننده» ایرانی از فعالیت هنری ممنوع شدند

Share