Share

بارش شدید باران در دو روز گذشته و سیلاب در استان ایلام جان سه نفر را گرفت و یک نفر دیگر نیز مفقود شده است. دیوار یک قلعه تاریخی نیز در جریان این سیلاب تخریب شد.

شدت باران در ۴۸ ساعت گذشته در استان ایلام بیشتر شده است.

شدت باران در ۴۸ ساعت گذشته در استان ایلام بیشتر شده است.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، احمد کرمی، مدیرکل بحران استانداری ایلام امروز پنج‌شنبه ۷ آبان گفت که بارش‌های سیل‌آسا از شب گذشته مناطق مختلف استان ایلام را در برگرفته و همچنان ادامه دارد.

به‌گفته مدیرکل بحران استانداری ایلام در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۲۳۰ میلی‌متر باران در مرکز استان باریده که منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها شده است.

شاپور پولادی، معاون عمرانی استانداری ایلام نیز در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت بر اثر جاری شدن سیل در استان ایلام تاکنون سه نفر جان خود را از دست داده‌اند و یک نفر مفقود شده است. همچنین ساختمان‌ها، مسیرها و مراکز دولتی ۴۰ درصد خسارت دیده‌اند.

سرهنگ مهدی محمد کریمی، معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام هم به خبرگزاری مهر گفته است که بارش باران ۲۰ خیابان اصلی شهر ایلام که در مسیر سیل‌بندها قرار داشتند را تخریب کرده است.

او همچنین از آب گرفتگی پنج هزار منزل مسکونی و نقاط مختلف شهر خبر داد و افزود بر اثر این سیل ۵۰۰ خودرو دچار خسارت جزیی و کلی شدند.

داراب بیرانوند، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام نیز از قطعی آب در ۵۰ درصد از شهر ایلام سخن گفته است.

شدت باران از شب گذشته (چهارشنبه) در استان ایلام بیشتر شده است. بارش‌های شدید موجب تعطیلی مراکز آموزشی و بانک‌های شده و پروازهای فرودگاه ایلام نیز لغو شده‌اند. بسیاری از مردم در منازل خود محبوس شده و عده‌ای نیز سعی در تخلیه آب نفوذ کرده به واحدهای مسکونی خود دارند.

همچنین دیوار جنوبی قلعه تاریخی کنجانچم بر اثر بارش شدید باران و رعد و برق، تخریب شده است. این قلعه مهم‌ترین قلعه خشت و گلی استان ایلام محسوب می‌شود و در ۱۵ کیلومتری شمال شهر مهران و در جاده ایلام- مهران قرار دارد.

هواشناسی استان ایلام اوایل هفته جاری در مورد بارش باران و جاری شدن سیل و آب‌گرفتگی معابر هشدار داده بود و از مسئولان خواسته بود تدابیر لازم را در این ارتباط اتخاذ کنند.

Share