Share

همچنان هزاران نفر از پناهجویان تلاش می‌کنند تا از طریق مسیر خطرناک دریای اژه خود را به اروپا برسانند. سازمان بین‌المللی «نجات کودکان» می‌گوید تنها در دو ماه گذشته بیش از ۷۰ کودک در این مسیر غرق شده‌اند.

از ماه ژانویه سال جاری میلادی تا ماه اکتبر حدود ۵۶۰ هزار نفر از طریق دریا به یونان رفته‌اند که بسیاری از آن‌ها کودکان بوده‌اند.

از ماه ژانویه سال جاری میلادی تا ماه اکتبر حدود ۵۶۰ هزار نفر از طریق دریا به یونان رفته‌اند که بسیاری از آن‌ها کودکان بوده‌اند.

در گزارشی که وب‌سایت سازمان بین‌المللی «نجات کودکان» منتشر کرده، آمده است که در میان این کشته‌شدگان هفت کودک جان خود را در روز چهارشنبه از دست داده‌اند.

در این روز قایقی با حدود ۲۸۰ سرنشین پناهجو در نزدیکی جزیره لسبوس یونان در دریای اژه غرق شد. در این رویداد به‌جز هفت کودک، دو بزرگسال نیز کشته و دست‌کم ۳۴ نفر مفقود شدند.

به‌گفته سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) از ماه ژانویه سال جاری میلادی تا ماه اکتبر حدود ۵۶۰ هزار نفر از طریق دریا به یونان رفته‌اند که بسیاری از آن‌ها کودکان بوده‌اند.

فعالان حقوق بشر هشدار داده‌اند که عبور پناهجویان با زمستان و سرمایی که در پیش است خطرناک‌تر نیز خواهد شد.

کیت اوسالیوان، مدیر ارتباطات سازمان بین‌المللی «نجات کودکان» می‌گوید: «دیدن جنازه نوزادان و کودکان بر سواحل جزایر شاعرانه اندوهبار است.»

او می‌افزاید: «به‌رغم کوتاه بودن این مسیر، دریا همچنان خطرناک‌تر خواهد شد و ما متأسفانه بیشتر شاهد چنین مرگ‌های بی‌معنایی خواهیم بود.»

Share