Share

حسین فتحی، دادستان شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی تأیید کرده که دو خواهر ۲۰ و ۲۲ ساله از سوی یک مهاجم اسیدپاش مورد حمله قرار گرفته‌اند.

Asid

خبرگزاری فارس، شامگاه دوشنبه ۱۱ آبان به نقل از این مقام قضایی گزارش داده که این اسیدپاشی روز شنبه ۹ آبان رخ داده و فرد مهاجم به نام «ع.ر» نیز بازداشت شده است.

به گفته دادستان مرند، این اسیدپاشی «کاملاً جنبه شخصی داشته و هیچ‌گونه ارتباطی با مسائل امنیتی ندارد.»

ظاهراً فرد اسیدپاش خواستگار یکی از دختران بوده و چون جواب رد شنیده، اقدام به اسیدپاشی کرده است.

این دو خواهر اکنون در بیمارستان بستری هستند.

دادستان مرند گفته که دستگاه قضایی با چنین اعمالی با «جدیت و قاطعیت» برخورد خواهد کرد و «هیچ‌گونه اغماضی نخواهد داشت.»

چند روز پیش نیز در شهرستان رفسنجان استان کرمان مادری به روی دخترش اسید پاشید. این دختر که نامش «سمیه» است قصد ازدواج داشته و مادرش با این ازدواج مخالف بوده و به همین دلیل روی دخترش اسید پاشیده است.

مهرماه سال گذشته نیز اسیدپاشی‌ به روی زنان در اصفهان، هم‌زمان با ارائه طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس ایران صورت گرفت و بسیاری از منتقدان، این اسیدپاشی‌ها را نتیجه سیاست‌های حکومتی تحت لوای امر به معروف و نهی از منکر علیه زنان و آن‌چه «بدحجابی» تلقی می‌شود، دانستند.

خبرهای غیررسمی از قربانی‌شدن ۱۵ تن در این اسیدپاشی‌ها حکایت داشتند اما خبرگزاری‌های رسمی ایران این قربانیان را چهار نفر عنوان کردند که یکی از آن‌ها جان سپرد.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور سه هفته پیش اعلام کرد که یک نفر در رابطه با پرونده اسیدپاشی اصفهان دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شده است اما هنوز از این بازداشت و نتایج آن خبری نیست.

Share