Share

نیروهای تندرو به سخنرانی فیاض زاهد، استاد دانشگاه و از چهره‌های اصلاح‌طلب استان گیلان، در لاهیجان حمله کردند و مانع از برگزاری آن شدند.

حمله نیروهای فشار به سخنرانی فیاض زاهد از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در یکی از سالن‌های اتاق اصناف لاهیجان.

حمله نیروهای فشار به سخنرانی فیاض زاهد از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در یکی از سالن‌های اتاق اصناف لاهیجان.

به‌گزارش سایت «دیارمیرزا»، این سخنرانی روز چهارشنبه به‌مناسبت ۱۳ آبان قرار بود برگزار شود اما تنها دقایقی پس از شروع آن، گروهی از نیروهای تندرو که بر روی کاغذ شعارهای «مرگ بر فتنه‌گر» و «مرگ بر منافق» نوشته بودند همین شعارها را سر دادند و نگذاشتند که فیاض زاهد سخنرانی کند.

فیاض زاهد در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا‏) گفته است که سخنرانی او از سوی فرمانداری لاهیجان مجوز قانونی داشت و ابتدا قرار بود در دانشگاه آزاد این شهر برگزار شود اما با عدم موافقت مسئولان این دانشگاه، در اتاق اصناف لاهیجان برگزار شد.

او گفت با حمله تندروها سالن سخنرانی را ترک کرده اما در بیرون سالن نیز به او حمله کردند و جوانانی را که از او محافظت می‌کردند کتک زدند. چند تن از این جوانان به بیمارستان منتقل شدند.

Faiaz-Zahed-2

به‌گفته فیاض زاهد نیروهای فشار آسانسور ساختمان را نیز از کار انداخته بودند و بعد از خروج از سالن با خودرو خود او را مدتی تعقیب کردند که یکی از خودروهای همراه او به‌دلیل همین تعقیب‌ها تصادف کرده است.

زاهد گفت: «این افراد مسیر اصلی لاهیجان به رشت را بسته‌ بودند و می‌خواستند مانع خروج من از لاهیجان شوند که از طریق راه‌های فرعی توانستیم به رشت برسیم.»

با این‌که سخنرانی این فعال سیاسی اصلاح‌طلب مجوز قانونی داشت اما هیچ نهادی برای تأمین امنیت آن حضور نداشت.

با نزدیک شدن زمان برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس احتمال می‌رود فشارهای بیشتری بر اصلاح‌طلبان وارد شود.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان، در هفتم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

Share