ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خاکسپاری کوروش بخشنده، فعال کارگری

مراسم تشییع پیکر کوروش بخشنده در شرایطی برگزار شد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در میان جمعیت حضور داشتند و از شرکت‌کنندگان عکس و فیلم می‌گرفتند.

مراسم تشییع پیکر کوروش بخشنده، فعال کارگری، روز جمعه پانزدهم آبان با حضور بیش از هزار نفر در زادگاهش سنندج برگزار شد. او صبح روز پنج‌شنبه ۱۴ آبان‌ ماه بر اثر ایست قلبی جان سپرده بود.

کوروش بخشنده از اعضای «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری» و عضو هیات اجرایی «کمیته دفاع از فعالان کارگری مهاباد» بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، قلب این فعال کارگری در شرایطی از تپش افتاده است که پیش‌تر در بیمارستان رجایی تهران، جراحی شده بود. او از انجام برخی فعالیت‌های روزانه منع شده بود و قرار گرفتن در شرایط استرس‌آور برایش ممنوع بود.

سایت کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، در گزارش خود از مراسم تشییع این فعال کارگری نوشته است که جمعیت حاضر در این مراسم به وصیت کوروش بخشنده پیکر او را در پرچمی به رنگ سرخ پیچیده‌اند.

این مراسم در شرایطی برگزار شده که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در میان جمعیت حضور داشته‌اند و از شرکت‌کنندگان عکس و فیلم می‌گرفته‌اند.

شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان سنندج ۲۸ مهرماه امسال کوروش بخشنده را به اتهام عضویت در حزب کومله، شرکت در برنامه‌ها و راهپیمایی‌های اعتراضی و همچنین عضویت در «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری» به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

حکم صادر شده برای این فعال کارگری به دلیل بیماری و کهولت سن، به سه ماه و یک روز حبس تعزیری کاهش پیدا کرده بود.

 نیروهای امنیتی ۱۶ اسفند ماه سال ۹۳، کوروش بخشنده را بازداشت کرده بودند. او پس از دو ماه در ۱۶ اردیبهشت‌ ماه امسال، با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

گفته می‌شود این فعال کارگری در جلسه دادگاه خود در بیستم مهر ماه امسال، تمامی اتهام‌های امنیتی و وابستگی به احزاب اپوزیسیون خارج از کشور را تکذیب کرده، فعالیت‌های کارگری خود در کمیته هماهنگی را قانونی دانسته و از آن دفاع کرده است.

کوروش بخشنده دومین فعال کارگری سرشناس است که در هفته‌های اخیر جان خود را از دست می‌دهد.

یکشنبه ۱۳ شهریور ماه، شاهرخ زمانی، فعال کارگری زندانی، «به طور ناگهانی» در زندان رجایی شهر کرج درگذشت.

همبندیان این کارگر زندانی وقتی متوجه شدند او جانش را از دست داده که می‌خواستند او را برای هواخوری صبحگاهی بیدار کنند.

شاهرخ زمانی، عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیأت بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان، پس از بازداشت در تبریز در ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۰ به ۱۱ سال زندان محکوم شده بود. پیکر شاهرخ زمانی در تبریز به خاک سپرده شد.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.