Share

جعفر عظیم‌زاده، دبیر هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران برای اجرای حکم شش سال زندان، یکشنبه ۱۷ آبان به زندان اوین رفت.

jafar azimzadeh

به گزارش سایت رسمی اتحادیه آزاد کارگران ایران، اتحاد، ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۱۷ آبان برای تحمل حکم شش سال زندان خود را به دادسرای ناحیه ۳۳ اوین معرفی کرد.

این فعال کارگری اول آبان سال جاری برای اجرای حکم از سوی شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۳۳ اوین ابلاغیه‌ای دریافت کرده بود. بر اساس این ابلاغیه عظیم‌زاده باید چهارم آبان خود را به این شعبه معرفی می‌کرد.

جعفر عظیم‌زاده، ۱۰ اسفند ۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی» به پنج سال زندان و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس محکوم شد.

او همچنین با استناد به ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دستجات سیاسی و فعالیت مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات به مدت دو سال محروم شده است.

پیش از ورود عظیم‌زاده به زندان، شماری از کارگران از شهرهای سنندج، اصفهان، کرج و تهران در اعتراض به حکم این فعال کارگری با در دست داشتن پلاکاردهایی در محوطه این زندان حضور یافتند.

عظیم‌زاده، از هماهنگ‌ کنندگان و امضاء کنندگان طومار اعتراضی ۴۰ هزار کارگر به علی ربیعی، وزیر کار است که در آستانه روز جهانی کارگر در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ دستگیر شد.

در شرح اتهامات عظیم‌زاده در حکم دادگاه آمده است که «نامبرده با افکار مارکسیستی به دنیا آمده است».

Share