Share

لیلا احسن، وکیل جیسون رضائیان، خبرنگار ایرانی‌تبار واشنگتن پست که در ایران زندانی است، گفت: «حکم موکلم صادر شده و حدود دو ماه پیش که به دادگاه انقلاب مراجعه کردم گفتند مشکلی پیش آمده و حکم را ابلاغ نکردند.»

آخرین جلسه دادگاه جیسون رضائیان روز دوشنبه ۱۹ مردادماه پشت درهای بسته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد.

آخرین جلسه دادگاه جیسون رضائیان روز دوشنبه ۱۹ مردادماه پشت درهای بسته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیلا احسن در پاسخ به سخنان غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران گفت از مفاد حکم صادره برای موکلش اطلاعی ندارد.

وکیل جیسون رضائیان افزود: «قطعاً در صورتی که موکلم حتی به یک روز حبس هم محکوم شود به آن اعتراض خواهم کرد.»

روز یکشنبه ۱۷ آبان محسنی‌ اژه‌ای در نشست رسانه‌ای خود در پاسخ به سئوالی مبنی بر این‌که چگونه مقامات آمریکایی و سردبیر روزنامه واشنگتن پست از جزئیات حکم جیسون رضائیان صحبت می‌کنند در حالی که حکم ابلاغ نشده گفت: «حکم پرونده صادر شده اما این‌که ابلاغ شده یا خیر الان اطلاعی ندارم. ممکن است حکم به صورت رسمی به وکیل ابلاغ نشده باشد اما با توجه به دسترسی وکیل به پرونده، به نحوی اطلاع یابد و بیان کند.»

لیلا احسن در این‌باره گفت: «با سردبیر روزنامه واشنگتن پست هیچ صحبتی نداشتم و آن‌ها فرضیات خود را مطرح می‌کنند و این هیچ ارتباطی به من ندارد. تنها زمانی یک خبر می‌تواند منتسب به من شود که مستقیماً از جانب من بیان شود.»

آخرین جلسه دادگاه جیسون رضائیان روز دوشنبه ۱۹ مردادماه پشت درهای بسته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد. او به «جاسوسی از طریق جمع‌آوری تصمیمات کشور درباره مسائل سیاست داخلی و خارجی و همکاری با دول متخاصم» متهم شده است.

احتمال داده می‌شد که حکم رضائیان در اواخر مرداد و یا اوایل شهریور اعلام شود اما این کار تاکنون صورت نگرفته است.

جیسون رضائیان، همسرش یگانه صالحی، خبرنگار پیشین روزنامه نشنال امارات متحده عربی و یک عکاس و همسر او، ۳۱ تیرماه ۱۳۹۳ / ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۴ دستگیر شدند. ابتدا به جز رضائیان و همسرش، دو نفر همراه آن‌ها پس از مدتی با قید وثیقه آزاد شدند و سپس یگانه صالحی مهرماه سال گذشته به قید کفالت آزاد شد اما رضائیان همچنان در زندان ماند.

Share