Share

تصویر فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینمای ایران شامگاه سه‌شنبه ۱۹ آبان از تلویزیون ایران پخش شد. منابع خبری می‌گویند این به معنای پایان ممنوعیت تصویری معتمدآریا است.

فاطمه معتمدآریا بعد از حوادث انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ تاکنون ممنوع‌التصویر بوده است.

فاطمه معتمدآریا بعد از حوادث انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ تاکنون ممنوع‌التصویر بوده است.

به گزارش ایسکانیوز، تصویر فاطمه معتمدآریا مدتی طولانی در قالب تیزر فیلم «اینجا بدون من» به تصویر کشیده شد.

این تیزر در برنامه «هنر پنجم» از شبکه «شما» به نمایش درآمد.

این برنامه با اجرای علیرضا بدیع درباره موسیقی است که شب گذشته در بخشی از آن، نماهنگی از فیلم «اینجا بدون من» با بازی فاطمه معتمدآریا پخش شد و برای چند دقیقه طولانی تصویر این بازیگر را نشان داد.

فاطمه معتمدآریا به دلیل بازی در فیلم «اینجا بدون من»، در شهریور سال ۱۳۹۰ جایزه بهترین بازیگر زن سی و پنجمین جشنواره مونترال کانادا را از آن خود کرد.

چهار سال پیش هم‌زمان با اکران این فیلم در ایران، تصویر وی از تیزرهای تلویزیونی این فیلم حذف شده بود و شماری از پوسترهای تبلیغاتی این فیلم که عکس فاطمه معتمدآریا در آن بود، از سوی افرادی که مخالف عملکرد او هستند، پاره شده بود.

فاطمه معتمدآریا بعد از حوادث انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ تاکنون ممنوع‌التصویر بوده است.

حضور فاطمه معتمدآریا، در فیلم انتخاباتی میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتایج انتخابات و از رهبران مخالفان دولت از جمله دلائل این مخالفت‌ها با وی بوده است. انتشار عکس‌های بدون حجاب این بازیگر ایرانی در جشنواره فیلم کن نیز اعتراض اصول‌گرایان را در پی داشت. وی همچنین در سال ۱۳۸۸برای مدت چند ماه ممنوع‌الخروج بود.

فاطمه معتمدآریا، متولد سال ۱۳۴۰ فعالیت‌های هنری خود را از سال ۱۳۵۲ با شرکت در کلاس‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اجرای نمایش‌های عروسکی آغاز کرده و تا کنون در فیلم‌هایی همچون ناصرالدین شاه آکتور سینما، مسافران، ننه گیلانه، روسری آبی و یک‌بار برای همیشه ایفای نقش کرده است.

Share