Share

انفجار گاز در منطقه پردیس اهواز باعث تخریب کامل دو واحد مسکونی شده است.

ahvaz 2

به دنبال این حادثه که ساعت ۲۱:۳۳ روز دوشنبه ۲۵ آبان رخ داد، اهالی منطقه از ترس خانه‌های‌شان را رها کردند و به خیابان‌ها آمدند. در تصاویر منتشر شده از این حادثه، خیابان‌های منتهی به منطقه پردیس اهواز پر از آمبولانس و خودروهای آتش‌نشانی است.

Ahvaz 1خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در خبری که از این حادثه منتشر کرده، آورده است: «اطلاعات دقیقی از میزان تلفات جانی و مالی این حادثه در دست نیست اما برخی گزارش‌ها حاکی از کشته شدن چهار نفر در این حادثه است.»

مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ضمن تایید خبر تخریب ۱۰۰ درصدی دو واحد مسکونی، به خبرگزاری مهر گفته که شدت انفجار به حدی بوده که تا چند ۱۰۰ متری اطراف محل حادثه شیشه‌ها و در و پنجره‌های ساختمان‌های مسکونی آسیب شدید دیده‌اند.

امیر نجفی درباره شمار آسیب‌دیدگان و قربانیان احتمالی این حادثه هم گفته است که اخبار ضد و نقیضی در مورد حضور اهالی در مکان‌های تخریب شده منتشر شده و آتش‌نشانان در حال جست‌و‌جو هستند.

او گفته که «پس از جست‌و‌جوهای فراوان، جسد یک زن میانسال از زیر آوار خارج شده است.»

شهریار میرخشتی، رییس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان نیز به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که در این حادثه یک زن ۶۰ ساله کشته و سه نفر دیگر مصدوم شده‌اند.

عملیات جست‌و‌جو همچنان ادامه دارد اما ازدحام بیش از حد جمعیت، باعث کندی کار عملیات امداد‌رسانی و رسیدن خودروها و امکانات امدادی به محل شده است.

مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز درباره علت این حادثه گفته است که شواهد نشان‌دهنده وقوع انفجار است و کارشناسان اداره گاز در حال بررسی‌ علت انفجارها هستند.

Share