Share

نزدیک به ۱۰۰ تن از مسلمانان مالزی شنبه ۲۱ نوامبر/ ۳۰ آبان در اعتراض به حضور باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در کوالالامپور اقدام به برپایی تظاهرات کردند.

obama in kualalampur

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این تظاهرات که  به رهبری فعالان اسلام‌گرای مالزی در اعتراض به حضور رئیس جمهوری ایالات متحده در اجلاس اتحادیه جنوب شرقی آسیا ( آ سه آن) برگزار شد، تظاهرکنندگان اوباما را «دشمن اسلام»  و «تروریست» خواندند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات که در نزدیکی مقر اجلاس آ سه آن در پایتخت مالزی برگزار شد، شعار دادند: «جنگ آمریکا علیه تروریسم، جنگ علیه اسلام است.»

سران ۱۰ کشور عضو آ سه آن، بر سر ایجاد «وحدت اقتصادی» بین اعضای این سازمان از صبح شنبه در کوالالامپور پایتخت مالزی گرد هم آمده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا نیز برای ارائه قرارداد «همکاری تجاری ترانس پاسیفیک» که به امضای ۱۱ کشور رسیده  در این اجلاس شرکت کرده است.

نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی، در آغاز این اجلاس داعش را «شیطان» خواند و گفت که همراه با باراک اوباما در مبارزه با تروریسم همکاری خواهد کرد.

رزاق، جمعه شب نیز پس از برگزاری نشستی با رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که دولت مالزی در موضع خود علیه داعش «صریح و روشن» است.

مردان شرکت کننده در این تظاهرات شب‌کلاه و زنان روسری‌های رنگی به سر داشتند. آن‌ها در شعارهای خود خواستار «اخراج» اوباما از مالزی شدند.

۶۱ درصد مردم مالزی مسلمان سنی هستند و دین رسمی این کشور اسلام است.

Share