Share

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران می‌گوید در شرق ایران تعدادی بمب قابل انفجار کشف شده است.

abdolreza rahmani fazli

رحمانی فضلی، شامگاه شنبه ۳۰ آبان در برنامه تلویزیونی «نگاه» که از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، به وجود «تهدیدهای تروریستی» علیه ایران اشاره کرد و گفت: «دشمنان ما علیه ما فعال هستند».

وزیر کشور با بیان این که «مردم عامل امنیت» هستند، گفت: «مدیون نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و مردم هستیم و لذا باید اذعان کرد که شرایط کشور مناسب و مطلوب است».

رحمانی فضلی با تأکید بر این که ایران از سوی «دشمنان» تهدید می‌شود، «کنترل و رصد» اقدامات تروریستی را در «خنثی» کردن آن‌ها مؤثر دانست و گفت: «امروز مقداری بمب آماده قابل انفجار در شرق کشور کشف کرده‌ایم، همواره با کنترل و رصد چنین اقداماتی را خنثی می‌کنیم».

در هفته‌های گذشته نیز وزارت اطلاعات ایران خبر داده بود که «ده‌ها عضو گروه‌های تروریستی» در استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، تهران، گلستان و مازندران دستگیر شده‌اند.

پس از حملات گروه دولت اسلامی(داعش) به پاریس در ۱۳ نوامبر، ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق نیز اعلام کرد سازمان‌های امنیتی این کشور اطلاعاتی به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد داعش قصد دارد بعضی کشورها را از جمله ایران هدف حمله قرار دهد.

محمود علوی، وزیر اطلاعات نیز هفته گذشته گفت که انفجارهای اخیر در بیروت «هشداری جدی برای ماست».

محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه نیز یکشنبه اول آذر در یک نشست مطبوعاتی در حاشیه همایش «طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی» با بیان اینکه داعش برای ایجاد ناامنی در ایران تلاش می‌کند، گفت: «با شرایط امنیتی کشورمان بعید می‌دانم داعش بتواند اقدام گسترده‌ای در ایران انجام دهد».

فرمانده کل سپاه به «شناسایی و دستگیری یکی از شبکه‌های داعش در کرمانشاه» اشاره کرد و گفت: «داعش شبکه‌های پشتیبانی دارد که از آن‌ها حمایت می‌کنند. این شبکه‌ها در اشراف اطلاعاتی قرار دارند و اگر لازم باشد با آن‌ها برخورد می‌شود».

روابط عمومی «سپاه حضرت نبی اکرم» استان کرمانشاه، چهارشنبه ۲۷ آبان از «انهدام چند تیم از گروه تروریستی داعش» توسط سپاه و وزارت اطلاعات خبر داده بود.

بیشتر بخوانید: سپاه پاسداران کرمانشاه: یک تیم تروریستی را منهدم کردیم

Share