Share

کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و خطوط مترو در پایتخت بلژیک روز دوشنبه ۲۳ نوامبر نیز تعطیل می‌مانند. این تصمیم پس از نشست شورای امنیت ملی بلژیک اعلام شد. شامگاه یکشنبه پلیس در عملیاتی ویژه، ۱۹ نفر را در بروکسل دستگیر کرد.

Belgien

شارل میشل نخست‌وزیر بلژیک پس از جلسه شورای امنیت ملی این کشور از ادامه وضعیت هشدار خبر داد. او گفت شواهد مبنی بر تهدیدات، کاملا جدی هستند. در بروکسل، وضعیت هشدار شماره چهار و در سایر شهرهای این کشور وضعیت هشدار شماره سه اعلام شده است.

تمامی مدارس و مراکز آموزشی بروکسل و خطوط مترو روز دوشنبه ۲۳ نوامبر تعطیل می‌مانند. نخست‌وزیر بلژیک اعلام کرد که امکان عملیاتی مشابه ترورهای پاریس در این کشور بالاست. او گفت: «اهداف احتمالی مراکز خرید، پاتوق‌ها و کافه‌ها و مسیرهای رفت و آمد مردم هستند.»

موزه‌ها، سینماها، سالن‌ها و نمایشگاه‌های بروکسل همگی از روز شنبه ۲۱ نوامبر تعطیل هستند.

طبق تصمیم دولت بلژیک، حضور نظامیان و پلیس در خیابان‌های بروکسل تقویت خواهد شد.

شارل میشل اعلام کرده که شرایط امنیتی بلژیک ظهر دوشنبه ارزیابی می‌شود و در صورت صلاحدید، زندگی و گردش امور به صورت عادی در خواهد آمد.

پلیس و مقامات امنیتی بلژیک در حال حاضر در جستجوی دو مظنون به مشارکت در عملیات تروریستی پاریس هستند. گفته می‌شود که صلاح عبدالسلام، یکی از این دو مظنون در بروکسل مخفی شده است. کنترل اصلی پلیس بلژیک در حال حاضر، روی محله مولنبیک است که عبدالسلام و اباعود در آن زندگی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

بروکسل در سکوت اخطارهای امنیتی

بلژیک تدابیر امنیتی ضد ترور را به بالاترین سطح رساند

عملیات پلیس بلژیک برای یافتن سرنخ‌هایی از عامل ترورهای پاریس

ترکیه یک بلژیکی را در ارتباط با حملات پاریس دستگیر کرد

Share