Share

سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین می‌گوید دستگیرشدگان اخیر، که او آن‌ها را «جاسوس آمریکا» خواند، اعتراف کرده و گفته‌اند «آمریکا بیش از دو میلیارد دلار بودجه سری برای براندازی جمهوری اسلامی» گذاشته است.

محمدرضا نقدی: بعضی از جاسوسان دستگیرشده، تنها با یک واسطه از شخص جان کری دستور می‌گرفتند.

محمدرضا نقدی: بعضی از جاسوسان دستگیرشده، تنها با یک واسطه از شخص جان کری دستور می‌گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا نقدی، در نماز جمعه امروز ششم آذرماه از «اعترافات» دستگیرشدگان اخیر خبر داد و گفت: «جاسوسان دستگیرشده از جنس جاسو‌س‌های خبرچین نبوده و جاسوسانی آموزش‌دیده برای عملیات بوده‌اند.»

او گفت بر اساس اطلاعات به‌دست آمده از اعترافات، «آمریکا بیش از دو میلیارد دلار بودجه سری برای براندازی جمهوری اسلامی اختصاص داده که ۲۰۰ میلیون دلار آن صرفاً تحت مدیریت شخص جان کری (وزیر امور خارجه آمریکا) هزینه می‌شود.»

فرمانده بسیج افزود: «با اطلاعات دقیق به‌دست آمده؛ بعضی از جاسوسان دستگیرشده، تنها با یک واسطه از شخص جان کری دستور می‌گرفتند.»

نقدی روشن نکرد که منظور او از «جاسوسان دستگیرشده» چه کسانی هستند.

کمتر از یک ماه پیش چهار روزنامه‌نگار به نام‌های آفرین چیت‌ساز، عیسی سحر‌خیز، احسان مازندرانی و سامان صفرزایی توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند. این سازمان در اطلاعیه‌ای آن‌ها را «اعضای شبکه نفوذی همکار با دولت‌های متخاصم غربی که در فضای مجازی و مطبوعات کشور فعال بودند» معرفی کرد.

سردار نقدی در نماز جمعه به موضوع «نفوذ» که در ماه‌های اخیر بارها از سوی رهبر جمهوری اسلامی مطرح شده، پرداخت و «فضای مجازی، فمینیسم، گردشگری، شورش‌های خیابانی و انتخاباتی» را از جمله‌ طرح‌های آمریکا «با مدیریت بدون واسطه‌، شخص جان کری» دانست که برای براندازی جمهوری اسلامی به‌کار می‌روند.

پس از بازداشت‌های اخیر چند روزنامه‌نگار در ایران رسانه‌های جمهوری اسلامی، از جمله تلویزیون دولتی بارها علیه آن‌ها اتهاماتی را در زمینه «جاسوسی» و «نفوذ» مطرح کرده‌اند. این اتهامات در حالی بیان می‌شوند که دادگاه دستگیرشدگان هنوز برگزار نشده و بازداشت آن‌ها روند عادلانه‌ای نداشته است.

Share