Share

پلیس بلژیک در پیوند با تحقیقات درباره حملات تروریستی ۱۳ نوامبر در پاریس، ششمین مظنون به مشارکت در یک گروه تروریستی را بازداشت کرد.

پلیس بلژیک در خیابان‌های بروکسل

پلیس بلژیک در خیابان‌های بروکسل

به‌گزارش رویترز، مقامات بلژیکی روز جمعه ۲۷ نوامبر / ۶ آذر ضمن اعلام این خبر گفتند این بازداشت روز گذشته (پنج‌شنبه) صورت گرفت و دو نفر دیگر نیز در همین رابطه روز پنج‌شنبه در شهر «ورویه» نزدیک به مرز آلمان، دستگیر شده‌اند. شبکه تلویزیونی آر‌تی‌بی‌اف بلژیک گفته است دو فرد بازداشت‌شده در «ورویه»، پدر و برادر فرد مظنون هستند.

از سوی دیگر، «اتاق شورای دادگاه بدوی بروکسل» اعلام کرد که برای دو مرد مظنون دیگر که روز دوشنبه شناسایی شدند بازداشت پیشگیرانه به‌مدت یک ماه در نظر گرفته است. نام یکی از آن‌ها «علی. اُ» عنوان شده است.

پلیس بلژیک همچنان در جست‌وجوی صلاح عبدالسلام است. عبدالسلام تروریستی است که در بروکسل زندگی می‌کند و در حملات ۱۳ نوامبر در پاریس شرکت داشت. او فردای پس از حملات موفق شد با دو نفر دیگر از مرز فرانسه عبور کرده و وارد بلژیک شود.

دو نفر همراه صلاح عبدالسلام، به پاریس رفته بودند تا او را به بلژیک ببرند. «علی. اُ» ۳۱ ساله متهم شده که صلاح عبدالسلام را منتقل کرده است.

Share