Share

حسن هاشمی، وزیر بهداشت ایران از مرگ ۲۲ نفر بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزا در کشور خبر داد.

bimar

وزیر بهداشت ایران روز یکشنبه ۱۵ آذر ضمن اعلام این خبر به خبرگزاری مهر گفت: «بالاخره فصل سرما و آنفلوانزا همیشه بوده و الان هم هست و غیر از مراقبت کار دیگری لازم نیست.»

او افزود: «هر سال ما به خاطر بیماری آنفلوانزا مرگ‌ومیر داریم و ثبت هم می‌شود؛ سال گذشته هم آمار تقریباً مشابه امسال بود.

تب بالا، درد و کوفتگی بدن، سرفه، گلو درد و آبریزش بینی و گاهی تهوع، اسهال و استفراغ از علائم ابتلا به این ویروس است.

همچنین علی‌اکبر سیاری، معاون بهداشت وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از شناسایی ۶۵ مورد آنفلوانزا در ایران خبر داد و گفت ۱۲ نفر در کرمان، چهار نفر در سیستان و بلوچستان و چهار نفر در رفسنجان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

به‌گفته سیاری، آنفلوانزا از طریق ترشحات دهان، بینی و دست دادن منتقل می‌شود و افراد در معرض خطر، سالمندان و کسانی هستند که بیما

در همین حال، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفته که شمار قربانیان بیماری آنفلوانزا در استان کرمان ۱۶ نفر  است.

محمدمهدی گویا گفت این بیماری در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان بیش از استان‌های دیگر بوده و انتظار می‌رود این بیماری در هفته‌های آینده در سایر نقاط کشور نیز افزایش پیدا کند.

به‌گفته این مقام وزارت بهداشت، ۱۶ نفری که در کرمان جان خود را از دست داده‌اند، در بیمارستان تحت مراقبت‌های درمانی قرار داشته‌اند اما به دلیل وجود «بیماری زمینه‌ای»، اقدامات درمانی درباره آن‌ها «مؤثر واقع نشده است.»

ابوالقاسم سیف‌الهی، معاون استاندار کرمان نیز از تشکیل ستاد بحران در این استان خبر داده و گفته است: «بیشترین شیوع این بیماری در منطقه شمال و شرق استان و شرق شهر کرمان مشاهده شده است.»

 

 

 

Share