Share

سازمان ملل از کشورهای عضو خود خواست تا ۲۰,۱ میلیارد دلار کمک کنند که این سازمان بتواند در سال  ۲۰۱۶ به ۸۷ میلیون نفر در ۳۷ کشور جهان یاری رساند.

UN

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، استفن اوبراین، معاون دبیرکل سازمان ملل امروز دوشنبه ۷ دسامبر / ۱۶ آذر در نشست رسانه‌ای خود در ژنو ضمن اعلام این خبر گفت: «فراخوان درخواست برای تأمین چنین بودجه‌ی مهمی هرگز داده نشده بود.»

استفن اوبراین که مسئول امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری است، تأکید کرد که این درخواست پنج برابر بیشتر از درخواستی است که سازمان ملل حدود ۱۰ سال پیش مطرح کرده بود.

نزدیک به ۸۰ درصد بودجه سازمان ملل توسط ۲۰ کشور توسعه‌یافته تأمین می‌شود که هر یک سهمی را متناسب با شرایط خود تقبل کرده است و در مقابل نزدیک به ۱۴۰ کشور جهان به‌طور کلی از مشارکت در تأمین بودجه سازمان معاف شده‌اند.

اوبراین گفت: «درد و رنج‌های جهان به سطحی رسیده‌ که هرگز در یک نسل دیده نشده است. درگیری‌ها، جنگ‌ها و بلایا میلیون‌ها کودک، زن و مرد را به شرایط حفظ بقا کشیده‌اند. آن‌ها نومیدانه به کمک نیاز دارند.»

طرحِ در نظرگرفته‌ی سازمان ملل، پاسخی به ۲۷ بحران در جهان است که در ۳۷ کشور جریان دارد.

سازمان ملل می‌گوید، جنگ و درگیری‌های سوریه، عراق، سودان جنوبی و یمن اصلی‌ترین بحران‌های جهان کنونی به‌شمار می‌روند و این کشورها در سال ۲۰۱۶ کمک دریافت خواهند کرد.

Share