Share

گروه U2 در کنسرت خود در پاریس به‌طور غافلگیرکننده‌ای اعضای گروه راک Eagles of Death Metal  را به روی صحنه دعوت کرد. حمله تروریستی ۱۳ نوامبر به سالن باتاکلان در محله یازدهم پاریس در حین برگزاری کنسرت این گروه صورت گرفت.

U2 و Eagles of Death Metal در کنسرت دوشنبه شب ۷ دسامبر / ۱۶ آذر در پاریس

U2 و Eagles of Death Metal در کنسرت دوشنبه شب ۷ دسامبر / ۱۶ آذر در پاریس

با گذشت کمتر از یک ماه از حمله تروریستی به سالن باتاکلان، دوشنبه شب ۷ دسامبر / ۱۶ آذر بار دیگر گروه آمریکایی Eagles of Death Metal در پاریس به اجرای برنامه پرداخت.

برنامه این گروه به دعوت گروه راک U2 برگزار شد. در حین برگزاری کنسرت U2 در پاریس، «بونو»، خواننده، آهنگساز و ترانه‌سرای اصلی U2 ناگهان گفت: «اجازه دهید افرادی را به شما معرفی کنم که زندگی‌شان همواره به پاریس پیوند خواهد خورد… چند هفته پیش صحنه‌ی آن‌ها را ربودند و ما می‌خواهیم صحنه‌ی خود را به آن‌ها تقدیم کنیم… این شما و این Eagles of Death Metal.»

در برابر ابراز احساسات شدید تماشاگران حاضر در سالن «آکورهتلز» پاریس اعضای گروه Eagles of Death Metal به رهبری جسی هیوز، روی صحنه آمدند. جسی هیوز که لباسی سراپا سفید پوشیده بود به جمعیت حاضر گفت: «خیلی دوستتان دارم!»

سپس اعضای دو گروه ترانه «مردم قدرت دارند» از ساخته‌های مادرِ جنبش پانک، پتی اسمیت را به‌طور مشترک اجرا کردند. پس از آن ترانه «همیشه دوستت دارم» از ساخته‌های گروه Eagles of Death Metal اجرا شد. در حین اجرای این ترانه جسی هیوز پرچم فرانسه را به دست گرفت. او پس از اجرای ترانه در حالی که صدایش گرفته بود افزود: «هرگز راک را قطع نخواهم کرد.»

جسی هیوز چندی پیش در گفت‌وگو با وب‌سایت «وایس دات کام» گفته بود: «برای بازگشت به پاریس نمی‌توانم صبر کنم.»

بیشتر بخوانید: تکرار کنسرت گروه راک آمریکایی در سالن باتاکلان پاریس

تروریست‌های داعش شامگاه ۱۳ نوامبر زندگی اجتماعی پاریسی‌ها را هدف عملیات تروریستی و انتحاری قرار دادند. مرکز این حملات سالن کنسرت باتاکلان در محله یازدهم پاریس بود. کافه‌ها و رستوران‌های «کریون»، «پتی کامبوج»، «لابل اکیپ» و «لاکوزانوسترا» نیز هدف این عملیات تروریستی قرار گرفت. در این حملات ۱۳۰ نفر کشته شدند. تنها در سالن کنسرت باتاکلان، تروریست‌ها ۸۹ نفر از تماشاگران کنسرت را کشتند.

اجرای مشترک ترانه «مردم قدرت دارند» توسط U2 و Eagles of Death Metal:

اجرای ترانه «همیشه دوستت دارم» توسط گروه Eagles of Death Metal:

Share