Share

نیروهای طالبان در جنوب افغانستان به فرودگاه قندهار حمله کردند. به‌گفته مقامات افغان درگیری در این منطقه تا شامگاه سه‌شنبه ۸ دسامبر / ۱۷ آذر ادامه داشته است.

Taliban

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار گفت: «مهاجمان موفق شده‌اند روزنه‌ای در نخستین دروازه مجتمع [فرودگاه] ایجاد کنند.»

محمدمحسن سلطانی، سخنگوی ارتش در قندهار نیز گفته است نیروهای ارتش افغانستان با تعداد بی‌شماری از شورشیان مواجه شده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته‌ است. این گروه در بیانیه‌ای گفته است: «چندین تن از شهادت‌طلبان مجهز به سلاح‌های سبک و سنگین وارد فرودگاه قندهار شدند و به نیروهای اشغالگر حمله کردند.» این بیانیه افزوده است: «نبرد شدید در جریان است.»

حمله طالبان در آستانه سفر اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به پاکستان در چارچوب یک کنفرانس منطقه‌ای صورت می‌گیرد. امید می‌رود که این سفر در روند صلح افغانستان تأثیر مثبت بگذارد.

این حمله همچنین چند روز پس از گمانه‌زنی‌ها درباره زخمی شدن اختر منصور، رهبر گروه طالبان انجام می‌شود. منابع مختلف چند روز پیش گفتند اختر منصور در جریان درگیری‌های داخلی به‌شدت زخمی شده است اما روز شنبه طالبان با انتشار پیامی شنیداری این خبر را «تبلیغ دشمنان» خواند و اعلام کرد که اختر منصور سالم است.

Share