Share

هیأت چهارگانه گفت‌وگوی ملی تونس در مراسم اهدای جایزه نوبل صلح ۲۰۱۵ طی پیامی بر «اولویت مطلق» در مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

چهار نماینده هیأت چهارگانه گفت‌وگوی ملی تونس در مراسم اهدای جایزه نوبل صلح ۲۰۱۵

چهار نماینده هیأت چهارگانه گفت‌وگوی ملی تونس در مراسم اهدای جایزه نوبل صلح ۲۰۱۵

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، این مراسم روز پنج‌شنبه ۱۰ دسامبر / ۱۹ آذر در تالار شهر اسلو، پایتخت نروژ برگزار شد.

حسین عباسی دبیرکل سندیکای عمومی کارگران (UGTT)، یکی از گروه‌های هیأت چهارگانه گفت‌وگوی ملی تونس، در این مراسم گفت: «امروز ما نیاز بزرگی به گفت‌وگوی میان تمدن‌ها و همزیستی مسالمت‌آمیز با احترام به تنوع و تفاوت‌ها داریم. امروز، ما نیاز داریم تا با تروریسم به‌عنوان اولویتی مطلق مبارزه کنیم.»

حسین عباسی که در مقابل جمعی از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی، از جمله هارالد، پادشاه نروژ سخن می‌گفت «اعمال تروریستی وحشیانه و شنیعی» که در ماه‌های اخیر در تونس و سراسر جهان، از پاریس تا بیروت، شرم‌الشیخ و باماکو رخ دادند را محکوم کرد.

خانم کاکی کولمن فیوِه، مدیر کمیته نوبل نیز با اشاره به این ترورها از لزوم پاسخ یگانه جامعه جهانی به تروریسم سخن گفت.

او گفت: «از آن‌جا که تهدید اساساً برای همه ما یکی است، ما باید برای مبارزه با آن گرد هم آییم.»

به‌جز سندیکای عمومی کارگران تونس، اتحادیه صنفی صنایع و صنایع دستی تونس (UTICA)، لیگ حقوق بشر تونس(LTDH)  و کانون وکلای این کشور نیز از اعضای هیأت چهارگانه گفت‌وگوی ملی تونس هستند.

کمیته نوبل صلح مستقر در اسلو، روز جمعه ۹ اکتبر / ۱۷ مهر سال جاری اعلام کرد که این هیأت در سال ۲۰۱۳ زمانی که تونس در آستانه جنگ داخلی بود «روند جایگزین مسالمت‌آمیز» در این کشور را ارائه داد و به همین دلیل به‌عنوان برنده جایزه صلح نوبل امسال معرفی شد.

کمیته نوبل صلح گفت: «این سازمان‌ها بخش‌های مختلف و ارزش‌های جامعه تونس را نمایندگی می‌کنند» بدین ترتیب هیأت چهارگانه گفت‌وگوی ملی تونس نقش میانجی برای توسعه دموکراسی در تونس را ایفا کرده است.

بیشتر بخوانید: نوبل صلح ۲۰۱۵ به هیأت چهارگانه گفت‌وگوی ملی تونس رسید

https://www.radiozamaneh.com/240328

Share