Share

فریدون الهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفته است که ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب به حالت عادی بر می‌گردد.

gardeshgari-maranjab

هفته گذشته اعلام شده بود که به‌دستور دادگستری استان اصفهان ورود گردشگران و تورهای مختلط به منطقه بین‌المللی گردشگری مرنجاب و شهر زیرزمینی نوش‌آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل ممنوع شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته که روز یکشنبه ۲۲ آذر در این‌باره جلسه‌ای در شهرستان آران و بیدگل با حضور فرماندار و امام جمعه این منطقه برگزار شده و «مسأله تقریباً حل شده است.»

به‌گفته الهیاری «قرار شده طی مکاتبه با دادستانی آران و بیدگل، تا یک ماه آینده روند ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب به حالت عادی و متعارف خود بازگردد و اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان در این مدت نیز با همراهی سایر دستگاه‌ها، طرح ساماندهی کویر مرنجاب را از هر نظر، خدماتی و اجتماعی آماده کند و وظایف هر یک از بخش‌های مرتبط نیز مشخص شود تا به وضعیت ناهماهنگ و نابسامان موجود در مرنجاب خاتمه داده شود.»

پیشتر محسن تاج‌افروز، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب آران و بیدگل، مختلط بودن تور‌ها را موجب «هنجارشکنی ارزش‌های دینی و انقلابی» دانسته و گفته بود که برخی زنان حتی «اقدام به کشف حجاب در منطقه مرنجاب کرده‌اند.»

کویر مرنجاب یکی از زیبا‌ترین نقاط کویری ایران به‌شمار می‌رود. این کویر در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد. تپه‌های شنی بلند و جنگل‌های تاق جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده‌ است.

گونه‌های متنوع جانوری و پوشش گیاهی کویر مرنجاب فضای مناسبی برای گردشگری و سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم کرده و گردشگران بسیاری را به این منطقه می‌کشاند.

بیشتر بخوانید: ممنوعیت ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب «لغو می‌شود»

Share