Share

پیش از این هر کس که می‌خواست از آمریکا به کوبا برود می‌بایست از طریق یک کشور ثالث وارد کوبا شود. اکنون پس از ۵۰ سال بار دیگر خطوط هوایی مستقیم بین کوبا و آمریکا برقرار شده است.

cuba-usa

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، بر اساس اطلاعاتی که وزارت امور خارجه آمریکا داده است، دو کشور همسایه در مذاکرات واشنگتن به توافق رسیدند که خطوط هوایی تجاری میان دو کشور برقرار شود. این اقدام جدید درست یک سال پس از پایان قطع رابطه آمریکا و کوبا صورت می‌گیرد.

ایالات متحده پس از پیروزی انقلاب سوسیالیستی کوبا به‌رهبری فیدل کاسترو در اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی روابط تجاری و اقتصادی خود را با کوبا قطع کرد. از آن زمان تاکنون پرواز بین دو کشور یا از طریق هواپیماهای چارتر صورت می‌گرفت یا از طریق یک کشور ثالث.

در ماه دسامبر ۲۰۱۴ واشنگتن و هاوانا پس از سال‌ها قطع رابطه چرخش تاریخی‌ای در روابط خود ایجاد کردند. در پی آن دو کشور در راه عادی‌سازی روابط خود پیش رفتند. در ماه ژوئیه سال جاری سفارت‌های دو کشور بار دیگر در پایتخت‌های آن‌ها گشایش یافت.

به‌تازگی نیز کوبا و آمریکا بر سر ارسال مستقیم بسته‌ها و نامه‌های پستی به توافق رسیدند. تاکنون ارتباط پستی بین دو کشور نیز از طریق یک کشور ثالث صورت می‌گرفت.

Share