Share

رادیو زمانه از آغاز شعر و داستان هم منتشر می‌کند. این سنت ادبی با ۵۰ داستان دست‌چین شده آغاز شد که حسین مرتضائیان آبکنار در نخستین سال فعالیت رادیو زمانه از نویسندگان مقیم ایران تهیه کرد و با مقدمه عباس معروفی و با صدای نویسنده پخش شد و متن آن هم در اختیار خوانندگان قرار گرفت.

Zamaneh_Poems_Storiies02

سپس در دور دوم، داستان‌ها و اشعاری از نویسندگان داخل و خارج از ایران همراه با گفت‌و‌گوهایی با پدیدآورندگان آن آثار در مجله‌ای که «دفتر خاک» نام داشت منتشر شد و همچنین رمان‌هایی مانند «شب هول» هرمز شهدادی و «سفر شب» بهمن شعله‌ور به شکل پاورقی انتشار پیدا کرد.

و سرانجام در سومین دوره این فعالیت، در سال ۱۳۹۳ صفحه  «شعر و داستان زمانه» یک فراخوان آغاز به کار کرد و تاکنون حدوداً ۶۰ اثر منتشر کرده است.

رادیو زمانه در سال جاری (۱۳۹۴) یک نشست ادبی هم با حضور گروهی از نویسندگان و شاعران ایرانی مقیم هلند برگزار کرد که با استقبال خوبی مواجه شد.

امید ما این است که بتوانیم باز جلسات شعرخوانی و داستان‌خوانی‌هایی را برگزار کنیم و این نشست‌ها را به شکل چندرسانه‌ای  پوشش دهیم. از نویسندگان و شاعران افغانستانی، سوری و عراقی نیز غافل نیستیم.

از نویسندگان و شاعران دعوت می‌کنیم که اثری از خود را برای انتشار در «شعر و داستان زمانه» در اختیار ما قرار دهند.

بسی نیکوست که اثر را با صدای آفریننده آن بشنویم. پس خواهش می‌کنیم در صورت امکان متن با فایل صوتی را هم همراه اثر بفرستید، به نشانی زیر:

culture (at) radiozamaneh.com

ما انتخاب نمی‌کنیم، اجرا می‌کنیم. وظیفه ما این نیست که به اثری ادبی شخصیت بدهیم، وظیفه ما این است که خود را در خدمت انتشار اثر شما قرار دهیم.

در همین زمینه:

شعر و داستان زمانه

Share