Share

تهرانی‌ها در مخلوطی از آلودگی و رطوبت هوا نفس می‌کشند که میدان دید آنها را هم کاهش داده است. آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرده است که تمام مدارس این شهر به دلیل آلودگی هوا روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۲۹ و ۳۰ آذر ماه تعطیلند. هوای تهران به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها از ۲۳ آذر وارد وضعیت قرمز شده است. غلظت ذرات معلق دو و نیم میکرون در هوای تهران، هفت برابر استاندارد سازمان بهداشت جهانی است.

تمام مدارس شهر تهران و شهر ری در تمام پایه‌های تحصیلی در دو روز پایانی ماه آذر به دلیل آلودگی شدید هوا تعطیل است.
اورژانس تهران برای اعزام به محل در شرایط اضطراری آلودگی هوا در حالت آماده‌باش قرار دارد.
سال گذشته محمد جواد نظری مهر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران اعلام کرد که روزانه ۳۱۰ تن در تهران بر اثر پیامدهای آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.
آلودگی هوای تهران با آغاز فصل سرما شدت می‌یابد.
وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا می‌گوید قرار بود امسال طرح کاهش در تهران اجرا شود اما به دلیل اینکه پلیس علاقمند به اجرای آن نبود، این طرح اجرا نشد.
تهران - ۲۹ آذر ماه غرق در دود و آلودگی است.
سوخت‌های فسیلی، بنزین غیراستاندارد، شمار روزافزون خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها و غیراستاندارد بودن موتورهای آن‌ها و همچنین فعالیت‌های صنعتی از دلایل اصلی آلودگی هوای تهران به شمار می‌آید.
کیفیت هوا از نظر غلظت آلاینده‌ها در شرایط ناسالم یا‌‌ همان شرایط هشدار قرار دارد.
رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران، در آبان ماه خروج خودروهای فرسوده و همچنین برقی کردن موتورسیکلت‌ها در تهران، راه علاج فوری بحران آلودگی هواست.
وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا روز ۲۳ آذر از به تعویق افتادن زمان اجرای مجموعه طرح و برنامه‌های اجرایی برای کاهش آلودگی هوای تهران انتقاد کرد و گفت که قرار بود امسال طرح کاهش در تهران اجرا شود اما به دلیل اینکه پلیس علاقمند به اجرای آن نبود، این طرح اجرا نشد.
هنگامی که میزان رطوبت نسبی در هوا بالاتر از ۶۰ درصد است، به نوعی آلودگی هوا و وجود مه در هوای تهران در هم آمیخته می‌شوند. این موجب کاهش شدید میدان دید می‌شود که رانندگی را خطرناک می‌کند.
به گفته حافظی، رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران، تا زمان عوض نشدن خودروهای فرسوده، عرضه کردن سوخت با استاندرهای جدید مانند یورو ۴ نیز قادر نخواهد بود آلودگی هوا در پایتخت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. زیرا خودروهایی که از فناوری ۲۰ تا ۳۰ به قبل برخوردار هستند با مصرف سوخت استاندارد نیز آلودگی تولید می‌کنند.
تهران - ۲۹ آذر ماه
تهران - ۲۹ آذرماه
بخش عمده‌ای از ناوگان حمل و نقل در ایران اعم از خصوصی و عمومی شامل تاکسی‌ها، از تکنولوژی سه دهه قبل برخوردارند.
مطالعات نشان می‌دهد که بین ۶۰ تا ۷۰درصد عامل اصلی آلایندگی هوای شهر‌ها، وسایل نقلیه هستند و مطالعات دقیق‌تر ثابت کرده که موتور سیکلت‌ها شش تا هشت برابر خودرو‌ها در آلودگی هوا نقش دارند.

بیشتر بخوانید:

اینجا تهران است: لب مرز خفگی

مدارس تهران به دلیل شدت آلودگی هوا تعطیل می‌شوند

هوای تهران وارد وضعیت قرمز

Share