Share

بخش‌های خبری جدیدی به‌تازگی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی شده که گروهی هدف از آن را «تخریب» مخالفان می‌دانند.

seda-va-sima-rafsanjani

روزنامه جمهوری اسلامی، امروز دوشنبه ۳۰ آذر در واکنش به این بخش‌های خبری نوشت: «هم‌زمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات، صدا و سیما با راه‌اندازی بخش‌های خبری کوتاه در شبکه‌های مختلف رادیویی، به تخریب شخصیت‌های نظام و برخی دیگر از شخصیت‌ها می‌پردازد.»

حمله به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی از جمله برنامه‌هایی بود که در بخش‌های خبری چند روز قبل صدا و سیما رخ داد.

حسن خمینی، نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری است و هاشمی رفسنجانی نیز قرار است امروز در این انتخابات کاندیدا شود.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به‌طور هم‌زمان هفتم اسفند سال جاری در ایران برگزار می‌شود.

به‌نوشته روزنامه جمهوری اسلامی، بخش‌های خبری صدا و سیما «حمایت از یک جناح خاص و تخریب جناح دیگر» را در برنامه خود قرار داده‌اند.

به باور این روزنامه، این نوع برنامه‌سازی‌ها «اثر معکوس» دارد و «مردم به افرادی که توسط دستگاه‌های رسمی یا افراد دارای مسئولیت تخریب می‌شوند، گرایش بیشتری نشان می‌دهند.»

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ده‌ها سال است که در اختیار محافظه‌کاران قرار دارد. رئیس این سازمان از سوی رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌شود.

صدا و سیما همواره در برنامه‌های سیاسی و خبری خود علیه اصلاح‌طلبان و جریان‌های سیاسی که با حکومت هم‌سو نیستند؛ جهت‌گیری آشکار دارد.

Share